Százezer résztvevőt és nézőt várnak
Szombaton melegfelvonulás lesz Bécsben
13. alkalommal rendezik meg szombaton a Szivárvány Parádé nevet viselő melegfelvonulást Bécsben, amelyre százezer résztvevőt és nézőt várnak.
2008.07.10 11:05ma.huEgyre nagyobb népszerűségnek örvend az osztrák fővárosban a homoszexuálisok, leszbikusok és transzszexuálisok felvonulása, a Szivárvány Parádé (Regenbogenparade), amelyet július 12-én rendeznek meg. A menet idén harminchárom kamionból áll, ami 20%-kal több résztvevőt jelent a tavalyihoz képest.
A Szivárvány Parádén külön kamionnal képviselteti magát a WASt is. A Bécsi Városházához tartozó hivatal az azonosneműek élettársi kapcsolatának diszkriminációja ellen lép fel immár tíz éve. Sandra Frauenberger diszkrimináció elleni városi tanácsnok szerint a bécsi anyakönyvi hivatalok felkészültek az azonos neműek közötti álomesküvők lebonyolítására.
Támogatása jeléül a Bécsi Városházán hétfő óta szivárványszínű zászló lobog, amihez számos kerületi polgármesteri hivatal is csatlakozott. A menet szombaton kora délután indul a Stadtparktól, hogy a Ringen a menetiránnyal szemben haladva követeljen törvényi egyenjogúságot és több toleranciát az emberektől. Ausztriában még nem iktatták törvénybe a bejegyzett élettársi kapcsolatot.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


