A külügyminisztérium vezetőivel tárgyal
Moszkvába látogat Észak-Korea nukleáris ügyekben illetékes főtárgyalója
Moszkvába készül Észak-Korea nukleáris ügyekben illetékes főtárgyalója: Kim Kje Gvan jövőhét csütörtökön folytat majd tárgyalásokat az orosz külügyminisztérium vezetőivel.
2013.06.30 00:29MTI
Fotó: MTI
Az orosz külügyminisztérium tájékoztatása szerint az észak-koreai vendég Vlagyimir Tyitov és Igor Morgulov külügyminiszter-helyettesekkel fog tárgyalni az észak-koreai atomprogramról szóló "hatoldalú tárgyalások felújítására tett erőfeszítések részeként".
Észak-Korea 2009-ben rúgta fel a nemzetközi tárgyalásokat, amelyeken rajta kívül az Egyesült Államok, Oroszország, Kína, Japán és Dél-Korea vett részt. Phenjan gyakran mondja azóta is, hogy soha nem mond le az atomfegyverek birtoklásáról.
A kelet-ázsiai kommunista ország júniusban többször is kinyilvánította, hogy kész feltételek nélkül, közvetlenül kétoldalú tárgyalásokat kezdeni az Egyesült Államokkal. Washington azonban kijózanító elutasításában feltételekhez kötötte, hogy Phenjannal közvetlenül tárgyalóasztalhoz üljön. Az észak-koreai főtárgyaló a múlt héten Pekingben találkozott kínai partnerével, Csang Je-sujjal, valamint Vu Ta-vejjel, a koreai ügyek kínai különmegbízottjával.
Peking következetesen szorgalmazza, hogy indítsák újra a Koreai-félsziget leszerelését célzó hatoldalú tárgyalásokat, és keressenek békés megoldást. Kínai szakértők ugyanakkor gyakran jelentik ki, hogy véglegesen csak az USA és Észak-Korea megállapodásával lehet a problémát orvosolni, mivel Phenjan Washingtontól vár biztonsági garanciákat atomprogramjának végleges leállításáért cserébe.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:55 Villámcsapás végzett Baja ikonikus gólyapárjával
- 16:50 Újabb fiókát dobott ki a gólyamama a fészekből Biharkeresztesen
- 14:49 BKK: új buszsáv épül a Róbert Károly körúti felüljárón és az Egér úton
- 12:48 Kormányszóvivő: meghosszabbítják a babaváró hitel visszafizetési moratóriumát
- 10:47 Tagadta bűnösségét a Morrison's-nál történt emberölés vádlottja a bíróságon
- 8:45 Felmentették Szász János filmrendezőt a sziámi ikrek kapcsán emelt vádak alól
- 6:44 Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


