60-an voltak a fedélzeten
Karácsony-szigetek: menekülteket szállító hajó süllyedt el - sok az áldozat
Felborult és elsüllyedt egy menekülteket szállító hajó az Ausztráliához tartozó Karácsony-szigetek közelében - közölték az ausztrál hatóságok vasárnap.
2013.06.09 08:19MTI
A halászhajón becslésük szerint körülbelül 60 menekült tartózkodott. Eddig tizenhárom holttestet találtak, túlélőre még nem bukkantak.
A vízi jármű felszínre emelkedett maradványait egy járőröző repülőgép vette észre még pénteken. Ezt követően kezdődött meg a mentés és kutatás további repülőgépek és két hajó segítségével.
Egy ausztrál tisztviselő közlése szerint a halászhajót már a hét közepén felfedezték a levegőből, de akkor még sértetlen volt. Akkor 55 embert számoltak meg a fedélzeten, köztük nőket és gyermekeket is.
Egyelőre nem tudják, milyen nemzetiségű menekültek tartózkodtak a hajón, a jármű maga indonéziai bejegyzésű.
A Karácsony-szigeteken a hatóságok menekülteket ideiglenesen fogadni képes létesítményt működtetnek, ezért feltehető, hogy a hajó utasai oda igyekeztek.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:13 HVG: A köztársasági elnök tudomásul vette az alkotmánybírák döntését
- 18:12 Halálos baleset történt a szegedi BYD-építkezésnél
- 16:10 Meteorológia: idén először volt 35 Celsius-fok az országban
- 14:09 Levették az Alkotmánybíróság napirendjéről az államfő indítványát
- 12:08 Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
- 10:06 Hőség - Ivókutak is segítenek a nagy melegben Budapesten
- 8:05 Hegedűs Zsolt: új főigazgató irányítja a Dél-pesti Centrumkórházat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


