Parlamenti ülések
Túl hangosak az ukrán képviselők - bemérték a zajszintet
A "megengedett" szintnél kétszer nagyobb zajt csapnak a képviselők az ukrán parlamentben a plenáris ülések alatt - közölte pénteken Volodimir Ribak házelnök hivatalos decibelmérési adatokra hivatkozva.
2013.05.18 01:24MTIA parlament elnöke szakértőket kért fel, hogy mérjék meg a zajszintet. Elmondta, többször kérte a frakciók vezetőit, hogy biztosítsák a nyugodt munkakörülményeket a parlamentben.
Hozzátette, hogy egyedül a nacionalista Szabadság (Szvoboda) párt tagjai nem teljesítették kérését, ugyanis valahányszor egy képviselő nem az államnyelven - azaz ukránul -, hanem oroszul szólal fel, a szvobodások az asztalt ütve, skandálva követelik, hogy ukránul beszéljen. A bekiabálásokat a felszólalók igyekeznek túlkiabálni.
Általában a kommunisták és a kormányzó Régiók Pártjának néhány, az orosz nyelvet elsőbbségben részesítő tagja szólal fel oroszul, közülük is leggyakrabban Vagyim Kolesznyicsenko, a tavaly nyáron elfogadott ukrán kisebbségi nyelvtörvény társszerzője.
A főként orosz ajkúak lakta kelet-ukrajnai Donyeck megyéből származó házelnök május közepén rendelte el a zajszint mérését az ülésezés alatt azt követően, hogy maga is oroszul szólalt fel, és beszédét a Szabadság párt frakciójának tagjai ukrán nyelvet követelő skandálásukkal megzavarták.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:16 Nagy erőkkel keresik a szomjazó gólyát megmentő Árpádot
- 6:48 Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
- 20:46 Kenyában bezzeg minden zöldebb
- 18:37 Második világháborús német katonai motorkerékpár bukkant elő a Dunából
- 16:12 A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy jövő kedden legyen az államfőválasztás
- 14:02 Szomjazó gólyának adott inni egy férfi Tiszakécskénél - megható pillanatot rögzített a kamera
- 12:56 Megható felvétel: elpusztult borját vitte magával egy delfinanya
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


