Éles bírálatok
Az EP-elnök védelmébe vette a német kancellárt
Martin Schulz, az Európai Parlament szociáldemokrata párti (SPD) német elnöke védelmébe vette Angela Merkel kereszténydemokrata (CDU) német kancellárt a különösen Franciaországból érkező bírálatokkal szemben.
2013.04.30 10:21MTIAz EP-elnök hétfőn este Párizsban, Francois Hollande francia elnökkel tartott megbeszélése után nyilatkozva kijelentette: az ilyesfajta bírálatok egyszerűen igazságtalanok, minthogy Merkelen kívül még további 26 kormányfő ül az asztalnál Brüsszelben.
A német politikus nyilatkozatában a francia szocialisták éles bírálatára reagált, amely az elmúlt napokban nagy hullámokat vert. Schulz szerint ez nem érinti a német-francia viszonyt, nincs szó semmiféle konfrontációról. A kapcsolatok szilárdak - hangsúlyozta. Berlin és Párizs már hétfőn a "kármentésen" fáradozott - jegyezte meg az AFP.
A vita középpontjában a francia szocialista párt dokumentuma áll, amelyben bírálták Merkel merev takarékossági politikáját és személyesen magát a kancellárt. A francia kormány nyomására a szocialisták a hét végén eltávolították a leginkább vitatott részeket a júniusi Európa-pártkongresszusukra készült dokumentumból.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


