Politikai feszültség
Megtorpant a humanitárius segélyezés Észak-Koreában
A megnövekedett Korea-közi feszültség és különösen a háborús veszély következtében a dél-koreai civil szervezetek leállították az Észak-Korea támogatására szolgáló humanitárius segélyezési tevékenységet.
2013.04.24 08:18MTIA dél-koreai hírügynökség jelentése szerint több civil szervezet arról tájékoztatott, hogy az országegyesítési minisztérium egyelőre nem ad ki engedélyt sok esetben még élelmiszerek és alapvető egészségügyi ellátmány szállítására sem. Emellett a humanitárius segélyezéssel foglalkozók a katonai konfliktus veszélye miatt is óvakodnak attól, hogy a térségben tevékenykedjenek.
A szöuli tárca megismételte, hogy nem áll szándékában a humanitárius támogatás betiltása, de az arra vonatkozó engedélyeket eseti alapon bírálja el, kiemelt figyelmet fordítva a célterületen uralkodó helyzetre.
A civil szervezetek felhívták a figyelmet, hogy a humanitárius tevékenység segíthet enyhíteni a feszültséget a két ország között. Mások mindazonáltal arra helyezték a hangsúlyt, hogy észak-koreai részről is megcsappant a fogadókészség a segélyek iránt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


