Soros évi közgyűlés
Schiffer András UMDSZ-vezetőkkel találkozott Beregszászon
A Lehet Más a Politika (LMP) a korábbinál intenzívebb nemzetpolitika folytatására készül - jelentette ki Schiffer András, az LMP társelnöke szombaton Beregszászon, az Ukrajnai Magyar Demokrata Szövetség (UMDSZ) vezetőivel folytatott megbeszélése után.
2013.04.06 18:03MTIA Gajdos István UMDSZ-elnökkel, ukrajnai parlamenti képviselővel és Tóth Mihállyal, az UMDSZ tiszteletbeli elnökével, kisebbségjogi szakértővel tartott tájékozódó jellegű megbeszélésről Schiffer András az MTI-nek elmondta: a találkozón hangsúlyozta, az LMP álláspontja az, hogy egyenlő alapon, azonos mércével kell kezelni a határon túli magyar szervezeteket, s a párt ezt várja el a magyar kormánytól is. Hozzátette: az LMP azért bírálja a kormányt, mert beláthatatlan következményei lehetnek annak, hogy nem egyenlő alapon kezeli a határon túli magyar szervezeteket. Megjegyezte: a Fidesz rossz úton jár, amikor megkülönbözteti a határon túli magyar szervezeteket.
A megbeszélésen Schiffer tájékoztatta az UMDSZ vezetőit a párt nemzetpolitikai terveiről. Mint közölte, a találkozón felvetődött az ukrajnai magyarok kettős állampolgárságának a kérdése is az ukrajnai belpolitikai helyzet tükrében, tekintettel a jövő évi magyarországi parlamenti választásokra. Ebben a tekintetben további gondolkodásra van szükség a magyar politikai elit részéről, hogy a kettős állampolgárság és a külhoni választójog, valamint az autonómia ügye hogyan egyeztethető össze Kárpátalján és a többi szomszédos országban - tette hozzá.
Az LMP társelnöke, aki a szombaton Beregszászon soros évi közgyűlését tartó Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) meghívására érkezett Kárpátaljára, kifejtette: mind a KMKSZ, mind az UMDSZ vezetőivel folytatott megbeszélésén tájékozódott a nagymuzsalyi aranybánya újraindításának tervéről. Ezzel kapcsolatban hangsúlyozta: az LMP elkötelezett abban, hogy a Kárpát-medence természeti környezetét meg kell óvni. Kiemelte: az LMP úgy véli, a Kárpát-medence jövőjét, a következő generációkat nagyban fenyegeti az, hogy a Felső-Tisza vidékén veszélyes technológiákat alkalmazó aranykitermelést folytatnak, és a párt ezzel kapcsolatban igyekszik felrázni a magyar és a nemzetközi közvéleményt.
A megbeszélésről szólva Gajdos István az MTI-nek kifejtette: eredményesnek tekinti az LMP vezetőivel folytatott tanácskozást. "Örültünk annak, amikor az LMP kiállt az UMDSZ mellet, amikor a jelenlegi magyar kormány hazug vádak alapján megvonta tőlünk a schengeni vízumhoz szükséges támogató nyilatkozatok kiadási jogát. Jóleső érzéssel konstatálom, hogy az LMP erősíteni igyekszik nemzetpolitikai irányvonalát."
A politikus elmondta: tájékoztatta az LMP vezetőit a kárpátaljai és az ukrajnai belpolitikai helyzetről, különös tekintettel az ukrán parlament blokádjáról. A tárgyaláson szóba került az ukrán szélsőséges nacionalista erők térnyerése Kárpátalján, s a magyarellenes provokációk elleni közös fellépés lehetősége. Az UMDSZ elnöke ennek kapcsán hangsúlyozta: az LMP társelnöke arról biztosította, hogy teljes mértékben elítéli a magyarellenes megnyilvánulásokat, és a párt arra törekszik, hogy elérje ezeknek a megszüntetését.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


