Őrizetbe vették a volt államfőt?
Újra nyomoznak Kucsma exelnök ellen a Gongadze-gyilkosság ügyében
Újra vizsgálatot indított a főügyészség Leonyid Kucsma volt ukrán államfő ellen Heorhij Gongadze újságíró 2000-ben történt megölése ügyében.
2013.02.21 12:05MTIKuzmin egy interjúban azt állította: a főügyészségnek elegendő bizonyítéka van arra, hogy Kucsmának köze volt az újságíró meggyilkolásához.
Eközben egyelőre nem megerősített hírek szerint állítólag őrizetbe vették a volt államfőt a kijevi Zsuljani repülőtéren. A főügyészség és a határőrség sajtóosztályain annyit közöltek, hogy hivatalosan "nincs ilyen értesülésük". Jurij Bojcsenko, a főügyészség sajtókapcsolatokkal foglalkozó osztályának vezetője hozzátette, hogy ezt a "hamis információt" egy orosz hírportál terjesztette el.
Heorhij Gongadze, az akkori államfővel, Kucsmával szemben rendkívül kritikus Ukrajinszka Pravda hírportál alapítója és szerkesztője volt. 2000. szeptember 16-án tűnt el, fej nélküli holttestét két hónappal később találták meg egy Kijev környéki erdőben.
Kucsma ellen 2011 márciusában már indítottak eljárást az újságíró megöléséhez vezető hivatali visszaélés vádjával, amihez bizonyítékul részben az egykori elnök testőre, Mikola Melnyicsenko őrnagy titokban készített hangfelvételei szolgáltak. A volt államfő minden ellene felhozott vádat tagadott, és 2012 januárjában a bíróság másodfokon is törvénytelennek minősítette az ellene indított bűnvádi eljárást.
Kuzmin szerint annak idején a Melnyicsenko-felvételek valódisága körüli kétségek miatt nem ítélték el az exállamfőt.
Olekszij Pukacs volt rendőrtábornok, akit január végén ítélt a bíróság első fokon életfogytiglani börtönbüntetésre Gongadze megöléséért, egy vallomásában megnevezte Kucsmát a gyilkosság megrendelői között.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 0:00 Életbe lépett a Putyin által javasolt tűzszünet - Kijev elutasítja a békeajánlatot
- 10:01 A katolikusok imádták - Trump szerint nincs miért bocsánatot kérnie a pápás AI-kép miatt
- 8:00 Az USA Legfelsőbb Bírósága jóváhagyta Trump transznemű katonákra vonatkozó tilalmát
- 6:01 AI-botokkal manipulálták a felhasználókat - botrány a Zürichi Egyetem titkos Reddit-kísérlete körül
- 22:50 Catalin Predoiu belügyminiszter lett az ügyvivő miniszterelnök Romániában
- 20:49 San Diego partjainál többen meghaltak egy hajótörésben
- 18:48 Bejelentette lemondását Marcel Ciolacu román miniszterelnök
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06