Üzembe helyezés
Irán belekezdett az újgenerációs urándúsításba
Iránban megkezdték az újgenerációs urándúsító berendezések fokozatos üzembe helyezését - jelentette be szerdán az ország atomenergia-bizottságának a vezetője.
2013.02.13 15:54MTIEz az intézkedés megfigyelők szerint lehetővé teszi a jelenleginél gyorsabb urándúsítást, ám egyben tovább fokozhatja azokat a nyugati és izraeli aggodalmakat, hogy a teheráni atomprogram valódi célja atomfegyver előállítása.
Az IR2m típusú, saját fejlesztésű, korszerű centrifugák az Iszfahán tartománybeli Natanz mellett lévő nukleáris létesítményben fognak működni. Rendszerbe állításukról Teherán a múlt hónapban tájékoztatta a Nemzetközi Atomenergia-ügynökséget (NAÜ).
A terveknek megfelelően legyártottuk a gépeket és fokozatosan elvégezzük a felállítás feladatát - mondta az ISNA iráni hírügynökség szerint Ferejdún Abbászi Davani.
Az új centrifugák a múlt század 70-es éveiből származó IR-1-es típust váltják fel. Az új gépek Irán közlése szerint 5 százalékos szintre dúsítják fel az urániumot, nem pedig 20 százalékosra: ennek azért van jelentősége, mert a 20 százalékos szint már lehetővé teszi az esetleges továbbdúsítást az atomfegyverhez szükéges 90 százalékos arányra.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
- 12:26 Több spanyol városban tiltakoztak ismét a tömegturizmus miatt
- 10:25 Először állít női vezetőt a külső hírszerzés élére a brit kormány
- 8:11 Kijev megerősítette, hogy visszakapott több mint 1200 holttestet Oroszországtól
- 6:10 Iráni Nobel-díjasok és művészek a harcok beszüntetésére szólítottak fel
- 22:38 Parajd - Csökken a Korond-patak sótartalma a folyamatos szivattyúzásnak köszönhetően
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06