Izrael létén túl
Peresz: az "iráni veszély" a világbékét is fenyegeti
Az Izrael létét és a világ békéjét fenyegető "iráni nukleáris veszélyre" hívta fel a figyelmet Simon Peresz izraeli államfő az új, sorrendben 19. parlament alakuló ülésén kedden Jeruzsálemben.
2013.02.05 18:47MTIPeresz, aki beszédében áttekintette a belpolitika és a külpolitika legfontosabb kérdéseit, kijelentette: bízik Barack Obama amerikai elnökben, hogy leállítja az iráni atomprogramot, amikor eljön annak az ideje.
"Az Egyesült Államok képes véget vetni az iráni fenyegetésnek, és azt hiszem, hogy az amerikai elnöknek eltökélt szándéka, hogy ezt megtegye" - fogalmazott Peresz, aki burkoltan azt üzente az izraeli kormánynak, hogy ne cselekedjen egyedül Iránt illetően.
Az izraeli elnök tragédiának nevezte a Szíriában kialakult helyzetet, és felszólította az ENSZ-t és az Arab Ligát, hogy lépjen fel sürgősen a válság megoldásának érdekében.
"A stratégia a katonai hatalomból és a politikai bölcsességből tevődik össze, a stratégiai győzelem az ellenségek visszaszorítását és a béke megteremtését jelenti" - fogalmazott Simon Peresz, aki az izraeli-palesztin béketárgyalások mellett tette le a voksát.
Izraelben január 22-én tartottak parlamenti választást, amelynek eredményeként a múlt héten szombaton ismét Benjámin Netanjahut kérte fel kormányalakításra az államfő. A 120 tagú kneszetbe 12 párt, illetve -szövetség jutott be: a legerősebb a Netanjahu vezette jobbközép Likud és a jobboldali nacionalista Jiszráél Béténu (Izrael a Hazánk) alkotta, 31 mandátumot elnyerő blokk, míg a legkisebb - és egyben a választás legnagyobb vesztese - a mindössze két képviselővel rendelkező centrista Kadima.
Netanjahunak még öt és fél hete van arra, hogy megalakítsa harmadik kormányát, amely egyben a második egymást követő.
Az államfő a parlamentben mondott beszédében arra emlékeztette Netanjahut és a képviselőket, hogy Izrael "egy sziget egy viharos óceánban", és "kötelességük megoldást találni a jólétben és a szegénységében úszók között kialakult különbségre".
Hangsúlyozta: nem tűrhetik el azt a helyzetet, amelyben 900 ezer gyermek éhezik. Emlékeztetett arra, hogy a csillagos eget verik az ingatlanárak, növekszik a költségvetési deficit és az infláció, miközben félő, hogy idén adóemelésre kényszerülnek a közel hatmilliárd eurónak megfelelő költségvetési lyuk befoltozásának érdekében.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:36 A Guardian szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát
- 20:35 Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
- 18:33 Közöny a káosz közepén - ezt a férfit egyáltalán nem zavarta, hogy mindenki menekül, tovább evett a Trump-vacsorán
- 16:30 Lövöldözés egy egyetemi ünnepségen - kilenc sérült
- 15:41 XIV. Leó: tolvajok azok, aki azt emberektől elrabolják a béke és nyugalom jövőjét
- 14:20 Csernobil árnya: 40 év tanulsága
- 12:19 ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


