Péntek este hat személyt állítottak elő
Dalmáciai "aranyifjak" robbantottak szerdán virradóra Zágrábban
Dalmáciai "aranyifjak" robbantottak szerdára virradóra Zágráb főterén - írta a horvát sajtó a rendőrségre hivatkozva vasárnap.
2013.01.27 15:36MTIA rendőrség befejezte a szerda hajnali robbantással összefüggésben péntek este előállított hat személy kihallgatását, és átadta az ügyet az államügyészségnek - jelentette be vasárnapi sajtótájékoztatóján Goran Burusic zágrábi rendőrkapitány a horvát rádió és televízió (HRT) szerint.
A gyanúsítottak közül öten a tengerparti Vodice lakosai, huszonéves fiatalemberek, többségében köztiszteletben álló, jól szituált családok gyermekei. Előállították egyikük apját is, akitől a robbanóanyagot szerezték. A hat személy még decemberben, Vodiceben tervelte ki a Jellasics téri robbantást - közölte honlapján a Jutarnji list.
A sajtó idézte a rendőrkapitányt, aki szerint az öntelt ifjak jó dolgukban azt sem tudták, hogy mit kezdjenek magukkal.
A nyomozóhatóság térfigyelő kamerák segítségével bukkant az elkövetők nyomára. Öt évig terjedő börtönbüntetést kaphatnak a robbantásért.
A szerda hajnali robbantás az év eleje óta már a harmadik hasonló eset volt a horvát fővárosban. Január második hetében előbb egy külvárosi vasútállomás közelében volt robbantás egy tehervonat áthaladásakor, két nappal később egy buszmegállónál lépett működésbe egy robbanószerkezet.
Az első két bűncselekmény elkövetésével a rendőrség egy 53 éves férfit gyanúsít, aki megsebesült az egyik detonációban. Ő azonban ártatlanságát hangoztatja, s tiltakozásul éhségsztrájkot folytat.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


