"Vallási koalíció"
Gyors lépéseket sürgetnek a fegyvertartás ügyében amerikai egyházi vezetők
Gyors és konkrét lépéseket követelt a politikusoktól a fegyveres erőszak visszaszorítása érdekében az Egyesült Államok több tucat vallási vezetője.
2013.01.17 17:03MTIA legkülönbözőbb amerikai vallási közösségeket képviselő "vallási koalícióban" több mint 45 lelkész és vallási vezető nyilvánított véleményt. A Capitoliumban tartott sajtótájékoztatón és a kongresszushoz címzett levélben azzal fordultak a jogalkotókhoz, hogy újra tiltsák be a támadó fegyvereket, minden fegyvervásárló esetében írják elő a háttérellenőrzést, és nyilvánítsák szövetségi bűncselekménnyé a fegyvercsempészetet.
Ez a vallási koalíció egy nagyobb mozgalom része, amelyet Barack Obama amerikai elnök és néhány demokrata kongresszusi képviselő vezet. A mozgalom célja, hogy az utóbbi néhány év mészárlásai nyomán szigorítsanak a fegyvertartási jogszabályokon. A Vallások Egyesülete a Fegyveres Erőszak Ellen elnevezésű, két évvel ezelőtt alakult szervezet képviselői hangsúlyozták: a múlt hónapban a newtowni iskolában történt mészárlás arra késztette őket, hogy megkettőzzék erőfeszítéseiket.
Ez az eset szerintük lehetőséget teremtett arra, hogy visszavágjanak a fegyverlobbinak. Herbert Nelson, a presbiteriánus egyház washingtoni lelkésze megjegyezte, hogy több amerikait öltek meg fegyverrel belföldön, mint külföldi háborúkban.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


