Mintákat vesznek
Megkezdték Jasszer Arafat sírjának a felnyitását
A palesztinok kedd reggel megkezdték Jasszer Arafat sírjának megnyitását, hogy a halála ügyében folyó vizsgálathoz mintákat vegyenek földi maradványaiból.
2012.11.13 10:23MTIA családdal kapcsolatban álló illetékes elmondta, hogy megkezdték a beton és a kövek eltávolítását Arafat sírjáról, a munkálatok legalább két hétig tartanak, és több szakaszban folytatódnak. A feltárást palesztin munkások végzik. "A munkát addig folytatják, amíg el nem érik a hamvakat takaró földréteget, azt viszont csak a francia vizsgálóbírák, a svájci szakértők és az orosz nyomozók érkezésekor távolítják el" - tette hozzá.
Az exhumálás miatt a mauzóleum köré a palesztin elnöki hivatal, a Mukataa bejárata elé ponyvafalat állítottak fel, a mauzóleum ideiglenesen nem látogatható. A nyomozást a nanterre-i ügyészségen azután rendelték el, hogy a Palesztin Hatóság néhai elnökének özvegye, Szúha Arafat feljelentést tett ismeretlen személy ellen gyilkosság miatt. A palesztin vezető 75 éves korában, 2004 októberében lett súlyos beteg Rámalláhban. Onnan szállították egy francia katonai kórházba, ahol november 11-én meghalt.
A vizsgálatot azután indították meg, hogy erősen sugárzó polóniumot találtak a volt palesztin vezető személyes tárgyain, ami miatt felmerült a mérgezés gyanúja. Mahmúd Abbász palesztin elnök vasárnap, Arafat halálának 8. évfordulója alkalmából mondott beszédében néhai vezető "rejtélyes halála" tisztázásának érdekében támogatásáról biztosította az exhumálást.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:36 Orosz hírszerzés: ukrán-brit provokáció készül a Balti-tengeren
- 18:13 A legsúlyosabb büntetéssel sújthatják a minnesotai gyilkosságok elkövetőjét
- 16:10 Elfogyhatnak Izrael légvédelmi rakétái
- 14:43 NAÜ - Nincs bizonyíték arra, hogy Irán atombombán dolgozna
- 12:33 Tömegsír egy apácák által működtetett anyaotthonnál - közel 800 gyermek holttestét rejtheti egy szennyvíztározó
- 10:04 Újraélesztettek egy két hónapos csecsemőt Fejér vármegyében
- 8:41 Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06