Özönvízszerű esők
Ítéletidő az argentin fővárosban
Özönvízszerű esők árasztották el az argentin fővárost, Buenos Airest és környékét: több tucatnyi embert telepítettek ki a vasárnap este óta tartó esőzések okozta áradások miatt.
2012.10.29 22:00MTIBuenos Aires egyik elővárosában, Isidro Casanovában egy 65 éves férfi megfulladt, miután házát elöntötte a víz - közölték a helyi tűzoltók. A főváros déli vonzáskörzetében több tucatnyian hagyták el otthonukat, elsősorban a Matanza folyó áradása miatt.
A fővárosban hétfőn több órára leállt a tömegközlekedés, ami óriási káoszt okozott.
Az ítéletidő által legsúlyosabban érintett fővárosi negyedekben, közöttük Belgranóban és La Bocában néhány utca valóságos folyóvá vált, és a hömpölygő víz autókat sodort magával.
A nemzeti meteorológiai szolgálat (SMN) jelentése szerint hat óra alatt 87,4 milliméter csapadék esett. Az óránként 60 kilométeres sebességet elérő széllökések fákat csavartak ki, villanyoszlopokat és közlekedési táblákat döntöttek fel.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06