"Behódoltatnák"
Iránt félelemben tartja a Nyugat és Izrael
Iránt katonai akcióval való folytonos fenyegetőzéssel igyekeznek félelemben tartani.
2012.09.26 20:09MTIMahmúd Ahmadinezsád iráni elnök szerint az ilyen fenyegetések a Nyugat és Izrael részéről arra irányulnak, hogy a nemzeteket behódolásra kényszerítsék. "A műveletlen cionisták állandó fenyegetése, hogy katonai akciót indítanak nagy nemzetünk ellen, világosan illusztrálja ezt a keserű valóságot" - jelentette ki. A világban "diadalmaskodik a fegyverkezési verseny, a nukleáris fegyverekkel és más tömegpusztító fegyverekkel való megfélemlítés a hegemonista hatalmak részéről" - hangoztatta a politikus, aki az iráni atomprogramról nem beszélt.
Ma a világban az uralkodó tendencia az, hogy "háborúkkal, felforgatással és megszállással" garantálják a gazdasági érdekeket - mondta Ahmadinezsád. Az iráni elnök 33 perces felszólalásában azt hangoztatta, hogy olyan új világrendre van szükség, amelyből hiányzik az "arrogancia hegemóniája". "A tartós béke és biztonság megteremtése, a mindenkit megillető megfelelő élet olyan célkitűzés, amelyet követni lehet, még ha óriási és történelmi misszió is" - mondta, és a nemzetközi problémákat azzal magyarázta, hogy "a magukat az ördögnek megadó önjelölt hatalmi központok" miatt "a világ hibásan reagál" az eseményekre.
"Nem kétséges, hogy a világnak új rendre és friss gondolkodásra van szüksége" - jelentette ki. A felszólalást az amerikai küldöttség az elejétől fogva bojkottálta, míg az Európai Unió tagjainak delegációi végighallgatták, valószínűleg azért, mert Ahmadinezsád ellenük nem rohant ki. A beszéd alatt több ezren tüntettek az ENSZ-központ közelében az iráni rendszer ellen.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 21:00 Iratokat foglalt le az ügyészség az MNB-üggyel összefüggésben az Állami Számvevőszéknél
- 20:58 Bűncselekmény gyanúját állapította meg az ÁSZ a Metropolitan egyetemen vizsgálata során
- 19:55 Lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
- 18:52 Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
- 17:50 Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is érintettek lehetnek
- 16:48 KÉSZ Építő Zrt: érvénytelenítette az ÉKM az új Pázmány campusra kiírt közbeszerzési eljárást
- 14:07 Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


