Megtiltották neki, hogy elhagyja az országot
Az orosz hatóságok vádat emeltek Alekszej Navalnij ellen
Az orosz hatóságok "sikkasztás szervezése" miatt kedden vádat emeltek Alekszej Navalnij ellenzéki blogger ellen, megtiltva számára, hogy elhagyja az országot.
2012.07.31 12:40MTIVlagyimir Markin, az oroszországi illetékes nyomozó hatóság képviselője az ITAR-TASZSZ orosz hírügynökségnek nyilatkozva elmondta, hogy Navalnij közreműködött a Kirovi terület kezelésében lévő egyik faipari vállalat megkárosításában. A nyomozás szerint Navalnij a kormányzó tanácsadójaként rávette a Kirovlesz faipari cég vezetőjét, hogy kössön előnytelen üzletet egy másik vállalattal, ami komoly kárt okozott. Az igazságügyi szervek ennek alapján emelnek most vádat ellene, úgy fogalmazva, hogy Navalnij a "bizalommal való visszaélés" révén részt vett egy "sikkasztás" megszervezésében.
A fiatal ügyvéd az oroszországi ellenzék egyik jelentős alakja is, aki blogjában számos, állami vállalatoknál történt korrupciós ügyet tárt fel.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:13 HVG: A köztársasági elnök tudomásul vette az alkotmánybírák döntését
- 18:12 Halálos baleset történt a szegedi BYD-építkezésnél
- 16:10 Meteorológia: idén először volt 35 Celsius-fok az országban
- 14:09 Levették az Alkotmánybíróság napirendjéről az államfő indítványát
- 12:08 Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
- 10:06 Hőség - Ivókutak is segítenek a nagy melegben Budapesten
- 8:05 Hegedűs Zsolt: új főigazgató irányítja a Dél-pesti Centrumkórházat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


