Tovább nőtt Dél-Afrika súlya
Először lett nő az Afrikai Unió végrehajtó testületének elnöke
Nkosazana Dlamini-Zuma dél-afrikai belügyminisztert választották meg vasárnap az Afrikai Unió (AU) Bizottságának vezetőjévé, ő lett a végrehajtó testület első női elnöke.
2012.07.16 10:42MTIDlamini-Zuma - Jacob Zuma dél-afrikai elnök volt felesége - a gaboni Jean Pinggel, az AU jelenlegi elnökével szemben diadalmaskodott a választáson, melyre a szervezet addisz-abebai csúcsértekezlete keretében kerítettek sort. Az újraválasztásáért küzdő Pinget, aki 2008 óta töltötte be a tisztséget, a francia nyelvű afrikai országok támogatták, míg Dlamini-Zuma a Dél-afrikai Fejlesztési Közösség (SADC) nevű regionális szervezet tagországaitól kapott támogatást.
A 63 éves belügyminiszter megválasztása - Dlamini-Zuma korábban egészségügyi és külügyminiszterként is szolgált - tovább növeli a Dél-afrikai Köztársaság súlyát, amely az afrikai földrész legnagyobb gazdasága.
Az 54 tagú Afrikai Unió végrehajtó testületének új vezetőjét már januárban meg kellett volna választani, de az akkori szavazás patthelyzetet eredményezett.
Az AU Bizottságának elnökeként Dlamini-Zuma máris nagy kihívás előtt áll, minthogy a szervezet igyekszik elnyerni az ENSZ Biztonsági Tanácsának támogatását egy katonai beavatkozáshoz Észak-Maliban, amelyet az al-Kaida nemzetközi terrorhálózathoz kötődő helyi és külföldi iszlamisták vontak ellenőrzésük alá.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:36 Orosz hírszerzés: ukrán-brit provokáció készül a Balti-tengeren
- 18:13 A legsúlyosabb büntetéssel sújthatják a minnesotai gyilkosságok elkövetőjét
- 16:10 Elfogyhatnak Izrael légvédelmi rakétái
- 14:43 NAÜ - Nincs bizonyíték arra, hogy Irán atombombán dolgozna
- 12:33 Tömegsír egy apácák által működtetett anyaotthonnál - közel 800 gyermek holttestét rejtheti egy szennyvíztározó
- 10:04 Újraélesztettek egy két hónapos csecsemőt Fejér vármegyében
- 8:41 Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06