"Szélsőséges és náciszerű"
Arany Hajnal: megkérdőjelezik a jogszerűségét
Az Európa Tanács szerint Athénnak meg kellene vizsgálnia, jogszerű-e az Arany Hajnal neonáci párt működése.
2012.07.16 08:04MTIA görög hatóságoknak meg kellene vizsgálniuk, jogszerű-e az Arany Hajnal görög szélsőjobboldali párt működése - javasolta az Európa Tanács emberi jogi megbízottja egy görög hetilapban megjelent interjúban. Nincs még egy ilyen párt Európában, amely ennyire nyíltan szélsőséges és náciszerű volna - mondta Nils Muiznieks a To Vima című hetilapnak. Jogi értelemben kérdéses, hogy ez a párt a demokráciát szolgálja-e, ahogy azt a görög alkotmány megköveteli minden politikai párttól - tette hozzá.
A menekültek és bevándorlók elleni növekvő erőszak összefügg az Arany Hajnal által terjesztett rasszista beszédmóddal - mutatott rá a lett szakértő. A legnagyobb veszély az, hogy idővel "normális jelenségnek" tűnnek majd a rasszista kijelentések, illetve támadások, és az elkövetőknek az lesz a benyomásuk, hogy a társadalom támogatja azt, amit tesznek - figyelmeztetett.
Az Arany Hajnal a szavazatok hét százalékát szerezte meg a júniusi parlamenti választásokon, és 18 képviselőt küldhetett a görög parlamentbe.
Az elmúlt hónapokban megszaporodtak a külföldiek elleni támadások Görögországban. A Human Rights Watch nemzetközi emberi jogi szervezet nemrég felrótta a görög kormánynak, hogy súlyos mulasztásai vannak a rasszizmus elleni küzdelem területén.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:04 Gál Péter: tavaly 1,7 millió hektoliter bort fogyasztottak Magyarországon
- 8:03 KSH: a bruttó átlagkereset 708.300 forint volt,
- 6:02 MVM: júliustól kizárólag elektronikus energiaszámlát kapnak a nem lakossági ügyfelek
- 20:59 Olasz bíróság: a migránsokat szállító civil hajóknak saját országukban kell kikötni
- 18:58 Számlagyárat lepleztek le a Budapesti Nagybani Piacon
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06