Elnökválasztást tartott a párt
Új vezére van a német kalózoknak
Új elnököt választott szombaton a német Kalózpárt, és ünnepélyes nyilatkozatban határolta el magát a neonácizmustól, miután a szélsőjobboldal megpróbált beszivárogni a szervezetbe.
2012.04.28 18:59MTIAz új, meglepően sikeres párt Neumünsterben tartott kongresszusán a mintegy 1500 résztvevő 66 százaléka szavazott a 41 éves Bernd Schlömmerre, aki felszólalásában határozottan elutasította a jobboldali nézeteket és a párt programjának jobbra tolására irányuló kísérleteket.
A kongresszus a napirendet félretéve, óriási többséggel külön nyilatkozatot fogadott el, amelyben leszögezte, hogy "a holokauszt Németország történetének elszakíthatatlan része. Tagadása vagy relativizálása a szólásszabadság ürügyén a párt alapelveibe ütközik".
Előzőleg egy felszólaló azon erősködött, hogy nyissanak vitát a holokauszt valódiságáról, egy elnökjelölt pedig javasolta, hogy lépjenek fel a népirtás tagadásának büntethetősége ellen.
A Kalózpárt új elnöke a német védelmi minisztérium alkalmazottja.
A párt népszerűsége országosan 13 százalék körül mozog, de egyelőre csak két tartományi parlamentben vannak képviselői.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
- 22:19 Ruszin Zsolt: 126 milliárd forintot követel vissza a MOL egy uniós bírósági ítélet után
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


