A pozsonyi kormány nem fogja élezni a viszonyt
Szlovák külügyminiszter: Magyarország szomszéd, szövetséges és partner
Miroslav Lajcák szlovák külügyminiszter elsősorban szomszédként, szövetségesként és partnerként tekint Magyarországra, s szavai szerint a pozsonyi kormány nem fogja élezni viszonyát Budapesttel.
2012.04.27 11:22MTIA pozsonyi Pravda pénteki számában megjelent interjújában a szlovák külügyminiszter hangsúlyozta azt is, hogy "a Szlovák Nemzeti Párt (SNS) külpolitikai imázsa javíthatatlan volt és maradt" - ezzel arra az időszakra utalt, amikor Robert Fico szlovák miniszterelnök előző kabinetjében még az Irány - Szociáldemokrácia (Smer-SD) koalíciós partnere volt a Ján Slota vezette SNS.
"Egy olyan kormány (tagjának) lenni, amelyben ez a párt (SNS) is jelen van, olyan, mintha valaki vaslánccal és golyóval a bokáján próbálna atlétikai versenyen részt venni" - mutatott rá Miroslav Lajcák. "Vagy akár ahhoz is hasonlíthatnám, mintha egy labdarúgó mérkőzésen 0:3 arányban veszít a csapat és miután sikerül kiegyenlíteni, a saját játékosunk öngólt rúg" - tette hozzá.
A szlovák külügyminiszter leszögezi: a jelenlegi szlovák kormány nem fogja élezni Budapesttel szembeni viszonyát. Rámutatott: a kormány azokra a kihívásokra fogja keresni a megoldást, amelyek jelenleg egész Európa előtt ott állnak. "Számomra Magyarország elsősorban szomszéd, szövetséges és partner" - szögezte le az új szlovák kormány külügyminisztere.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
- 12:26 Több spanyol városban tiltakoztak ismét a tömegturizmus miatt
- 10:25 Először állít női vezetőt a külső hírszerzés élére a brit kormány
- 8:11 Kijev megerősítette, hogy visszakapott több mint 1200 holttestet Oroszországtól
- 6:10 Iráni Nobel-díjasok és művészek a harcok beszüntetésére szólítottak fel
- 22:38 Parajd - Csökken a Korond-patak sótartalma a folyamatos szivattyúzásnak köszönhetően
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06