Benedek beszólt Kubának
A pápa szerint pápá a marxizmusnak
Azért megyek Mexikóba és Kubába, hogy bátorítást adjak és tanuljak - közölte XVI. Benedek pápa, aki pénteken kezdődő látogatásának üzenetéről beszélt az őt kísérő újságíróknak a Közép-Amerikába tartó repülőgép fedélzetén.
2012.03.23 16:05MTISzokás szerint a külföldi látogatásra induló egyházfő az őt és kíséretét szállító repülőgépen beszélgetett az olasz és külföldi sajtó képviselőivel.
A Vatikáni Rádió tudósítójának beszámolója szerint XVI. Benedek a március 27-ig tartó út első állomásával, Mexikóval kapcsolatban a kábítószer-kereskedelem csapásáról beszélt, mely a pénzimádás álcája mögött elpusztítja a társadalmat és a fiatalokat.
A pápa úgy fogalmazott, az egyház feladata a lelkiismeretek tanítása és az erkölcsi felelőségre való nevelés. "Az egyház nem politikai, hanem erkölcsi hatalom" - mondta a pápa. Hozzátette, ugyanakkor a politikának is az erkölcsi valósághoz kell igazodnia és ezen a területen az egyháznak is köze van a politikához. "Latin-Amerikában és máshol is skizofrén kapcsolatban áll egymással az egyéni és a nyilvános erkölcs. A magánéletben hívő katolikusok a közéletben nem az Evangélium útját követik" - hangoztatta a pápa.
A hétfőn kezdődő kubai látogatásról XVI. Benedek elmondta, hogy II. János Pál 1998-as látogatásának nyomdokát követi és a mai napig érvényesnek tartja elődje akkori kijelentését, miszerint Kubának meg kell nyílnia a világ előtt és a világnak Kuba előtt.
"Természetes, hogy az egyház mindig a szabadság, a lelkiismereti- és vallásszabadság oldalán áll. A marxista ideológia abban a formában, ahogyan megalkották, nem felel meg többé a valóságnak, Kubának új modelleket kell keresni" - mondta a pápa, hozzátéve: az egyház hozzá kíván járulni ahhoz, hogy Kubában igazságos társadalom épüljön.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:09 Lövöldözés egy kaliforniai főiskolán
- 20:08 Angliában kitiltják a transznemű nőket a női futballból
- 18:56 Kettős jubileum a pápai Nagytemplomban
- 16:41 Ezért hagyd ki inkább a banánt a smoothie-ból!
- 14:24 Izrael történetének legnagyobb erdőtüzei tombolnak - videók
- 12:21 Izrael légi csapásokat hajtott végre a szíriai elnöki palota közvetlen környezetében
- 10:00 A Győzelem Napjára időzített terrorcselekményt hiúsítottak meg Oroszország déli részén
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06