Földgázzal itatódott át a talaj
Feltört a kőolaj: levegőbe repülhet az ukrán város
Kőolaj tört fel kedden Boriszlav nyugat-ukrajnai város egyik lakóházának udvarán, súlyosan beszennyezve a környéket.
2012.02.21 18:11MTIA Kárpátok lábánál, Szlovákiától nem messze lévő településen - a Lvivi terület Drohobicsi járásában - négy évtizede történt már hasonló eset. 1972-ben egy lakott területen történt kőolajkitörés után a kísérő földgáz berobbant, s a szerencsétlenségben 17 ember meghalt.
Boriszlav alatt a talaj át van itatva földgázzal, s ettől a település olyan, mint egy lőporos hordó. Sok lakóépületben a pincebejáratnál ki van írva, hogy belül a nyílt láng használata tilos.
A csaknem 40 ezres város problémájával kedden az ukrán kormány is foglalkozott, s katasztrófaelhárítási programot fogadott el a 2012 és 2016 közötti időszakra.
Boriszlavban a XIX. század közepétől több évtizeden keresztül jelentős kőolaj-kitermelés folyt, amely visszaesett ugyan, de a helyi kitermelő vállalat, a Boriszlavnyeftyegaz még most is évente 100 ezer tonna kőolajat és 30 millió köbméter gázt hoz a felszínre.
Kapcsolódó írások:
- Négy évre eltiltották az olimpiai ezüstérmes ukrán súlyemelőnőt
- 151 halott: Ukrajnában életeket zabál a tél
- Az ukrajnai sulikban már nem szabad piálni
- Klicsko szerint "véres felkelés" törhet ki Ukrajnában
- Olimpiát rendezne Ukrajnában Szergej Bubka
- Ukrajnában elfogadhatják a magyarbarát nyelvtörvényt
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:49 Iszlámellenes indíttatású gyilkosság történt egy dél-franciaországi mecsetben
- 8:47 Tömegbe hajtott egy autós egy kanadai fesztiválon, több ember meghalt
- 6:46 Öttusa vk - Gulyás Michelle aranyérmes
- 22:03 Csaknem 17 fokos eltérés volt az ország keleti és nyugati része között
- 20:07 Ferenc pápa búcsúztatása - Végső nyughelyére helyezték a katolikus egyházfőt
- 18:01 Erős földrengés rázta meg Ecuadort, több száz épület dőlt romba
- 16:00 Kreml: felszabadította a kurszki régiót az orosz hadsereg
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06