"Szigorúan titkos" NATO-jelentés
A pakisztáni titkosszolgálatok segítik a tálibokat?
A pakisztáni titkosszolgálatok közvetlen segítséget nyújtanak a táliboknak egy "szigorúan titkos" NATO-jelentés szerint.
2012.02.01 08:31MTIA jelentés - amely több mint négyezer elfogott tálib, al-Kaida és más külföldi harcos közel 27 ezer kihallgatását elemezte - megállapítása szerint a tálibok ellenállása töretlen és széles támogatottságuk az afgán nép körében, a külföldi csapatkivonást követően pedig készek visszavenni a hatalmat az országban, s erre készülve visszafogják támadásaikat több körzetben, helyette a helyi lakosság megnyerésére indítottak kampányt.
Az afgán lakosság elsősorban a kormány korrupciója miatt javarészt a tálibok kormányzását részesíti előnyben. A jelentés szerint az ország biztonságának afgán erőkkel való szavatolására irányuló NATO-stratégia ellenére az afgán hadsereg és rendőrség széleskörűen együttműködik a lázadókkal. A tálibok befolyása gyakran a rendőrség és a hadsereg aktív segítségével növekszik. Az al-Kaida terrorszervezet befolyása egyre csökken, míg a táliboké ezzel ellentétben egyre növekszik.
A NATO-jelentés arra a megállapításra jut, hogy Pakisztán pontosan tudja a fontosabb tálib vezetők tartózkodási helyét. Iszlámábád ugyanakkor erélyesen cáfolta korábban, hogy kapcsolatban állna a tálibokkal.
Legalább húsz tálibot ölt meg a pakisztáni hadsereg
Legalább húsz tálibot ölt meg a pakisztáni hadsereg, amikor szerdán csapásokat mért az északnyugat-pakisztáni törzsi területekre, az iszlamista lázadók és az al-Kaida terrorszervezet legfőbb hátországára - közölték katonai források.
A hadsereg a pakisztáni tálibokat támadta az északnyugat- pakisztáni Orakzai törzsi területen, akik az elmúlt négy évben legalább ötezer embert öltek meg, elsősorban öngyilkos merényletekben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


