Szembemegy az emberi jogokkal?
Örmény népirtás - Azerbajdzsán elítélte a francia törvényt
Hevesen tiltakozott Azerbajdzsán - Törökország szövetségese és Örményország ellenlábasa - kedden az előző este a francia szenátus által elfogadott törvény ellen, amely büntetni fogja az Ottomán Birodalomban elkövetett örmény népirtás tagadását.
2012.01.24 19:10MTI"Ez az intézkedés szembemegy a +demokrácia, az emberi jog, a szólásszabadság elveivel +" – áll az azerbajdzsáni külügyminisztérium által kedden kiadott közleményben.
Az azerbajdzsáni kormánypárt egyik vezetője azt javasolta, hogy Franciaország váljon ki a hegyi-karabahi konfliktus rendezése érdekében z Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet égisze alatt tevékenykedő "minszki csoportból". "Franciaország lépései a nullára csökkentették azt a bizalmat, amellyel korábban a csoportban rendelkezett" – jelentette ki Ali Ahmedov, a kormánypárt titkára az Interfax hírügynökség szerint. "Ilyen helyzetben a legméltóbb az lenne, ha Franciaország visszavonulna a közvetítéstől, mert elvesztette a küldetése teljesítéséhez szükséges erkölcsi alapot"- tette hozzá.
A minszki csoport Oroszország, az Egyesült Államok és Franciaország társelnökségével 1992-ben jött létre, hogy békés, tárgyalásos megoldást keressen a Hegyi-Karabah miatti azeri-örmény konfliktusra.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


