Kettős mérce az örmény népirtás kapcsán?
A török miniszterelnök a "tisztességet" hiányolja Sarkozyből
Recep Tayyip Erdogan török miniszterelnök kedden elítélte a Nicolas Sarkozy francia elnök által az örmény népirtással kapcsolatban használt "kettős mércét", és "tisztességességet" követelt az államfőtől ebben a kényes kérdésben.
2011.10.11 15:09MTISarkozy "más nyelvezetet használ Franciaországban, mást Örményországban, és megint mást Törökországban. A politikában mindenekelőtt tisztességességre van szükség" - hangsúlyozta Erdogan.
A török kormányfő szerint a közelgő francia választások ösztönözték arra Sarkozyt, hogy múlt heti jereváni látogatásán felszólítsa Törökországot az Oszmán Birodalom által 1915-ben és 1916-ban elkövetett, több százezer halottal járó örmény népirtás elismerésére.
Ankara bevallotta, hogy mintegy 300-500 ezer örményt öltek meg a fenti időszakban, de azt állítja, hogy a kisebbség tagjai nem célzott mészárlás, hanem a politikai káosz áldozatai voltak. Örményország ezzel szemben népirtásról és 1,5 millió halottról beszél.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


