Merre tart az Iráni atomprogram?
Párizs nagyon aggódik, de ellenzi a hadipofont Iránnak
A francia külügyminiszter közölte: Franciaországot "nagyon aggasztja" az iráni atomprogram esetleges katonai jellege, de ellenzi, hogy katonai csapást mérjenek az iszlám köztársaságra.
2011.11.08 13:18MTI"Súlyosan megingatná a térséget", ha bebizonyosodna, hogy Irán atomprogramja katonai célú. Ugyanakkor "mindent meg kell tennünk, hogy elkerüljük azt a jóvátehetetlen kárt, amelyet egy katonai akció okozna" - nyilatkozta Alain Juppé az RTL rádiónak.
Szintén csak szankciókat helyezett kilátásba, és óva intett a katonai csapástól a német külügyminiszter. Egy ilyen beavatkozás - a régióra gyakorolt veszélyes következményein túl - olyan vitákhoz vezetne, amelyek csak erősítenék Iránt, ahelyett, hogy gyengítenék - mondta Guido Westerwelle a Hamburger Abendblatt című újságnak.
A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) hamarosan közzéteszi az iráni atomprogramról szóló legfrissebb jelentését. A várakozások szerint a jelentés megerősíti a gyanút, hogy Irán atomfegyvert állít elő.
Ha így lesz, a nyugati országok várhatóan újabb, Irán elleni büntetőintézkedéseket próbálnak majd elfogadtatni az ENSZ Biztonsági Tanácsában.
Tartani lehet ugyanakkor attól, hogy Izrael - amely leginkább fenyegetve érzi magát az iráni atomfegyvertől - megelőző csapást mér az iráni nukleáris létesítményekre.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


