480 méteres mélység

4-en meghaltak, 57 bányászt temetett be föld

Négy bányász életét vesztette, másik 57 a föld alatt rekedt bányaomlás következtében helyi idő szerint csütörtök este Kína keleti részén, Pekingtől délre.

2011.11.04 07:24MTI

Összesen 75 bányász volt a mélyben, amikor a baleset bekövetkezett a Honan (Henan) tartománybeli Szanmenhszia (Sanmenxia) település szénbányájában. Ötvenhét embert péntek reggelig nem sikerült a felszínre hozni.

A tudósítások szerint a 780 méter mély aknát 480 méteres mélységben kőtörmelék zárja el a külvilágtól.

A szerencsétlenség előtt nem sokkal kis erejű, 2,9-es fokozatú földrengés volt a térségben. Az állami tulajdonban lévő bányában, ahol a baleset történt, évente 2,1 millió tonna szenet termelnek.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.