Megszaporodhatnak a válások Szendai városában
Házasságokat döntött romba a földrengés Japánban
Egyre több japán házaspár fontolgatja a válás gondolatát a márciusi földrengés és szökőár sújtotta Szendai városában.
2011.10.03 17:59MTIA szigetország északkeleti részén lévő Mijagi kormányzóságbeli Szendaiban áprilistól kezdett növekedni azoknak a házaspároknak a száma, akik szakértői segítséget kértek kapcsolatuk megromlása és esetleges befejezése miatt - mondta a helyi házassági tanácsadóként dolgozó Nakahata Tokiko.
Ez 40 százalékkal magasabb az egy évvel korábbi adatokhoz képest. Nakahata szerint sok párnak már a földrengés előtt is tele volt feszültséggel a kapcsolata. A legtöbb feleség arra panaszkodik, hogy a férjük túlságosan önközpontú lett és nem hajlandó semmilyen házimunkát végezni, míg a férjek többsége azért akar kilépni a kapcsolatból, mert mentálisan kiegyensúlyozatlannak tartja a partnerét - mondta.
A szendai ügyvédi társaság hasonló adatokat tett közzé a válságba jutott házasságuk miatt ügyvédhez forduló helyi feleségek kapcsán. A jogi szakembereket több mint harminc olyan nő kereste fel május és július folyamán, akik férjük önzőségét és a korábbi énjükkel összeegyeztethetetlen magatartását nevezték meg a legfőbb problémaként.
Nakahata szerint sokan "feltehetőleg azért akarnak válni, mert sokkal szigorúbban szemlélik a partnereik személyiségében bekövetkezett változásokat, azóta, hogy látták őket élesben reagálni a földrengésre". A Szendaiban tapasztalt válság ellenére azonban néhány adat azt mutatja, hogy a természeti katasztrófa mégsem mérgezte meg teljesen a házasság intézményét.
Egy Tokióban működő házasságkötő iroda illetékese a minap arról beszélt, hogy a földrengést követően 15 százalékkal megugrott a házasodni kívánók száma azok körében, akik a pusztító katasztrófát követő bizonytalan jövőjük miatt fogtak neki a párkeresésének.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06