Fegyvereket csempésztek a nagykövetség épületébe
Nőnek öltöztek a kabuli terroristák
AThe Washington Post közölte: az afgán hatóságok szerint nőknek öltözött fegyveresek csempésztek hatalmas fegyverkészletet abba az épületbe, amely az Egyesült Államok kabuli nagykövetségére és a NATO tálibok által megtámadott központjára néz.
2011.09.14 14:06MTIAz értesülés nem sokkal azt követően látott napvilágot, hogy a biztonsági erőknek közel 20 órán át tartó küzdelem után szerdán sikerült végezniük a kabuli diplomatanegyed ellen támadást indító összes tálib fegyveressel.
Szedik Szedikki afgán belügyi szóvivő elmondta, hogy a hatóságok burkákat - az afgán nők által gyakran viselt, egész testet elfedő ruházatot - találtak abban a teherautóban, amellyel a támadók fegyvereket szállítottak az épületbe. "Meggyőződésünk, hogy burkát használtak a helyszín eléréséhez. A rendőrök nagyon tisztelik a nőket" - fogalmazott Szeddiki.
Kedden az afgán főváros szívében található NATO-központ és az Egyesült Államok nagykövetsége ellen összehangolt akciót hajtottak végre tálib harcosok. A NATO közlése szerint az összecsapásokban 14 afgán - polgári személyek és a biztonsági erők tagjai - vesztette életét, további 19 afgán és az atlanti szövetség hat katonája pedig megsebesült.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:36 Orosz hírszerzés: ukrán-brit provokáció készül a Balti-tengeren
- 18:13 A legsúlyosabb büntetéssel sújthatják a minnesotai gyilkosságok elkövetőjét
- 16:10 Elfogyhatnak Izrael légvédelmi rakétái
- 14:43 NAÜ - Nincs bizonyíték arra, hogy Irán atombombán dolgozna
- 12:33 Tömegsír egy apácák által működtetett anyaotthonnál - közel 800 gyermek holttestét rejtheti egy szennyvíztározó
- 10:04 Újraélesztettek egy két hónapos csecsemőt Fejér vármegyében
- 8:41 Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06