"Eltökéltek vagyunk"
Clinton: Amerika nem élhet félelemben
Hillary Clinton azt mondta: az Egyesült Államok nem engedheti meg magának, hogy féljen a terrorizmustól, feláldozza értékeit, vagy visszavonuljon a nemzetközi színtérről.
2011.09.09 18:11MTIEgyebek között ezt hangsúlyozta az amerikai külügyminiszter abban a beszédben, amelyet pénteken mond New Yorkban, s melynek részleteit már előre kiszivárogtatták.
Hillary Clinton leszögezte: "eltökéltek vagyunk, és nem engedjük, hogy a terrorizmus kísértete elhomályosítsa nemzeti jellemünket, amely mindig is hazánk legfőbb értéke volt".
A John Jay kriminalisztikai főiskolán elhangzott beszédében a miniszter emlékeztet: 2001. szeptember 11. előtt Amerika nem reagált elég gyorsan az új és eltérő jellegű fenyegetésekre. - Nem szabad ismét ugyanebbe a hibába esnünk... Bár jelentősen meggyengítettük az al-Kaida csúcsszintű afganisztáni és pakisztáni vezetőségét, nem feledhetjük el, hogy a szervezet ma is képes regionális és nemzetközi támadásokra - fogalmazott Hillary Clinton.
Mint elmondta, az Egyesült Államok ellen irányuló legutóbbi fenyegetés mögött is az al-Kaida áll. Ez a "specifikus, hihető, ám meg nem erősített" fenyegetés New Yorkot és Washingtont vette célba, és amerikaiak élete ellen irányult - közölte a külügyminiszter, a csütörtök este nyilvánosságra került, az Egyesült Államokat célzó új terrorfenyegetésre utalva. Szavai szerint a terrorista szervezetek, mint például az al-Kaida elleni harcban Amerika nem fog visszariadni katonai erő alkalmazásától sem.
Mindazonáltal az Egyesült Államok tiszteletben fogja tartani a jogállamiságot - vagyis csak önvédelem céljából alkalmaz erőt, tisztelni fogja más államok szuverenitását és be fogja tartani a fegyveres konfliktusokra vonatkozó előírásokat - tette hozzá Clinton.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:12 Irak történelmi mocsárvidéke újjáéled, miután a többéves szárazság után visszatért a víz
- 6:07 Kutyákat tenyésztettek és tartottak fogva kutatási célokra embertelen körülmények között - videó a menekítésről
- 21:00 Iratokat foglalt le az ügyészség az MNB-üggyel összefüggésben az Állami Számvevőszéknél
- 20:58 Bűncselekmény gyanúját állapította meg az ÁSZ a Metropolitan egyetemen vizsgálata során
- 19:55 Lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
- 18:52 Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
- 17:50 Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is érintettek lehetnek
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


