Közeleg 9/11
Retteghetnek a németek - az iszlám terror célkeresztjében az ország
A Berlinben csütörtökön leleplezett, feltételezett terrorista merényletkísérlet szakértők szerint azt bizonyítja, hogy 10 évvel az Egyesült Államok ellen elkövetett, szeptember 11-i merényletek után Németország továbbra is az iszlám terrorizmus célkeresztjében áll.
2011.09.08 15:14MTINémet vezető politikusok, köztük Berlin kormányzó polgármestere, Klaus Wowereit, valamint Wolfgang Bosbach, a CDU/CSU belbiztonsági felelőse egyaránt üdvözölték a feltételezések szerint az előkészületek végső szakaszába jutott merényletkísérlet felderítését.
A konzervatív képviselő utalt az elmúlt években a terrorizmus elleni harc erősítését célzó konkrét biztonsági, valamint szervezeti intézkedésekre, ugyanakkor hangsúlyozta: pánikra semmi ok, éberségre viszont annál inkább. 2001 óta Németországban nyolc nagyobb merényletkísérletet lepleztek le, és valamennyi iszlám hátterű volt.
Potenciális veszélyességét tekintve közülük is kiemelkedtek a 2006-os, kölni "kofferbombás" merénylők, valamint a 2007 szeptemberében felgöngyölített észak-rajna-vesztfáliai, úgynevezett Sauerland-csoport. Az előbbi esetében a kölni pályaudvaron két regionális vonaton bőröndökben elhelyezett bombákat találtak.
A robbanóanyag csakis technikai hiba miatt nem lépett működésbe, ellenkező esetben a zsúfolt szerelvényekben óriási pusztítást okozhatott volna.
A tetteseket, két, egyaránt arab származású személyt a német hatóságok életfogytiglani börtönre ítélték.
Az említett "Sauerland-csoport" iszlám vallásra áttért négy német tagja németországi amerikai létesítmények ellen akart robbantásos merényleteket végrehajtani. A hatóságok szerint az akkor lefoglalt robbanószerek mennyisége arra utalt, hogy az Iszlám Dzsihád Unióhoz tartozó terroristák a madridi és a londoni merényleteknél is véresebb terrortámadást hajthattak volna végre. A terroristákat évekkel később 12 évig terjedő börtönre ítélték. 2011 áprilisában ugyancsak Észak-Rajna-Vesztfáliában három feltételezett al-Kaida terroristát vettek őrizetbe.
A gyanú szerint ők is robbantásos merényletekre készültek. A vizsgálat még folyamatban van.
Szakértők szerint a berlini merényletkísérlet csütörtöki felgöngyölítése arra utal, hogy az elhárítás ezúttal is jól működött. Ugyanakkor megerősítik azt is, hogy a biztonsági kihívások továbbra is óriásiak. Megfigyelők ennek kapcsán arra számítanak, hogy a történtek nyomán ismét fellángolnak a biztonsági intézkedések szigorításával kapcsolatos viták.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


