Több ember megsebesült
Pokolgép robbant a török tengerparton
Robbanás történt vasárnap Törökország déli földközi-tengeri partján egy strandon, s több ember megsebesült.
2011.08.28 19:07MTIA német, holland és orosz turisták körében különösen népszerű Kemer egyik szállodájának strandján lépett működésbe a robbanószerkezet, amelyről egyelőre nem lehet tudni, hogy pontosan mi volt.
Egyes hírek hanggránátról szólnak, amely több embernél átmeneti süketséget idézett elő. A Dogan nevű török magánhírügynökség szerint az időzítő szerkezettel ellátott eszközt homokkal és kővel temették be, s a szétrepülő kövektől sérültek meg többen. A detonáció nagy ijedelmet keltett a strandon, ahol több százan voltak
A többségében külföldi sebesültek száma tíz körül van, s orosz turistairodák információi szerint ötöt súlyos állapotban szállítottak kórházba. Az antalyai orosz konzul úgy tudja, hogy három orosz turista került kórházba. A stockholmi külügyminisztérium arról számolt be, hogy négy svéd turistát könnyebb sérüléssel kórházba vittek, s kettőt közülük rövid idő múlva el is engedtek.
A helyi hatóságok megerősítették a "kis robbanás" tényét, hozzátéve, hogy az okát egyelőre vizsgálják.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
- 12:26 Több spanyol városban tiltakoztak ismét a tömegturizmus miatt
- 10:25 Először állít női vezetőt a külső hírszerzés élére a brit kormány
- 8:11 Kijev megerősítette, hogy visszakapott több mint 1200 holttestet Oroszországtól
- 6:10 Iráni Nobel-díjasok és művészek a harcok beszüntetésére szólítottak fel
- 22:38 Parajd - Csökken a Korond-patak sótartalma a folyamatos szivattyúzásnak köszönhetően
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06