Egy jelentés az orosz félre hárítaná
Szmolenszki légikatasztrófa: ki a felelős?
Oroszországra hárítja a fő felelősséget a lengyel kormánygép 2010. április 10-i, szmolenszki katasztrófájáért a lengyel ellenzéki Jog és Igazságosság (PiS) párt "saját" vizsgálati jelentése.
2011.06.29 17:51Révuti NorbertA "fehér könyv", vagyis a pártjelentés első részét szerdán hozta nyilvánosságra Jaroslaw Kaczynski volt miniszterelnök pártja. Az oroszországi Szmolenszk mellett, leszállás közben, sűrű ködben lezuhant gépen életét vesztette a pártelnök ikertestvére, Lech Kaczynski akkori államfő és a többi 95 utas, köztük politikai, katonai, egyházi vezetők, jeles közéleti személyiségek.
A 160 oldalas anyag - mint a PiS parlamenti vizsgálóbizottságának vezetője, Antoni Macierewicz szerdai varsói sajtóértekezletén elmondta - elsősorban a küldöttség katyni (Katiny) látogatásának előkészítésére és a katasztrófát követő kormányzati intézkedésekre vonatkozóan tartalmaz tényeket és megállapításokat. A következtetések levonása a pártjelentés két hónap múlva esedékes második részére marad.
A fehér könyv az orosz Államközi Repülésügyi Bizottság (MAK) januári jelentésének ellensúlya kíván lenni. Az orosz vizsgálat a katasztrófáért nagyrészt a lengyel felet tette felelőssé. A hivatalos lengyel kormányzati vizsgálat a napokban készült el, de a nyilvánosságra hozatallal megvárják az idegen nyelvű fordításokat.
A PiS párt "fehér könyve" egyebek között elmarasztalja az oroszokat a Szevernij katonai repülőtér silány állapotáért, végzetesen rossz megvilágításáért. Emellett azt állítja, hogy a lengyel pilóták a repülőtérről hibás térképeket kaptak az orosz légiirányítóktól, akik téves adatokat adtak meg nekik, amelyekből a lengyelek azt gondolhatták, hogy minden rendben van.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


