A muzulmánok ellen uszított Geert Wilders
Felmentették a gyűlöletkeltő pártelnököt Hollandiában
Fölmentette az amszterdami bíróság a muzulmánok elleni gyűlöletkeltés vádja alól a holland Szabadságpárt (PVV) elnökét.
2011.06.23 11:21MTIA csütörtökön kihirdetett jogerős ítélet értelmében Geert Wilders nem bűnös a muzulmánok megsértésének és hátrányos megkülönböztetésének vádpontjában sem.
Civil szervezetek jelentették föl Wilderst, miután a szélsőjobboldali politikus olyan kijelentéseket tett cikkeiben, különféle internetes fórumokon és 2008-ban készült, Fitna (Viszály) című 17 perces "filmjében", hogy a muszlim vallás természeténél fogva erőszakos, annak szent könyve, a Korán olyan, mint Hitler Mein Kampf című műve, ezért be kellene tiltani.
Emellett a 47 éves politikus - aki a jelenleg kormányon lévő liberális pártban kezdte a politikai pályafutását - fölszólította a hollandiai muzulmán bevándorlókat, hogy alkalmazkodjanak "a domináns kultúrához", vagy költözzenek el az országból.
A bíró azzal indokolta az ítéletet, hogy Wilders kijelentéseit tágabb összefüggésben, a Hollandiában a bevándorlásról zajló társadalmi vita fényében kell vizsgálni. Nem valósult meg a gyűlöletkeltés bűncselekménye, mert nincs közvetlen kapcsolat a politikus kijelentései és a hollandiai muzulmánokkal szembeni növekvő diszkrimináció között - állapította meg.
A bírósági ügyet azért is övezte óriási érdeklődés, mert Wilders pártjának - amely kívülről támogatja a tavaly ősszel megalakult, kisebbségben kormányzó holland liberális-kereszténydemokrata koalíciót - egyre nagyobb a támogatottsága. A PVV csaknem másfél millió szavazatot szerzett a legutóbbi, egy évvel ezelőtti választásokon, és ezzel a harmadik legerősebb párt lett a holland parlamentben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


