Hűtlen kezeléssel gyanúsítják a professzort
Pécsi egyetemi vesztegetés: borult a bili
Egyetemi körökből származó információk szerint hűtlen kezeléssel gyanúsítják R. Imre professzort, a kaposvári Kaposi Mór Oktató Kórház főigazgatóját.
2010.12.27 20:01MTIA professzor, aki a Kaposvári Egyetem rektorhelyettese is, a Pécsi Tudományegyetem (PTE) gazdasági főigazgatója és társai ellen indított nyomozással összefüggésben került a rendőrség látókörébe - közölte hétfőn a Pécsi Újság nevű hírportál.
A pécsi regionális híreket közlő internetes lap értesülései szerint a professzort azért gyanúsítják hűtlen kezeléssel, mert a jelek szerint közreműködött egy fiktívnek tűnő tanácsadói szerződés megkötésében, melynek az egyik gyanúsított, a PTE-s V. Bálint orvos tanársegéd volt a kedvezményezettje.
Váradi Csaba, a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) Területi Főosztálya dél-dunántúli régióvezetője a Pécsi Újságnak azt mondta: sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánja az értesülést.
Váradi Csaba megkeresése mellett a hírportál írásban tette fel kérdéseit Bartha Lászlónak, az NNI szóvivőjének, aki azt válaszolta: a gyanúsítottak személyes adatairól, foglalkozási körükről az irodának a vonatkozó törvény szerint nem áll módjában információkat közölni. Az MTI-nek hétfő este nem sikerült R. Imrét telefonon elérnie.
A Nemzeti Nyomozó Iroda április óta folytat nyomozást a PTE gazdálkodásával összefüggő vesztegetési ügyben. Összesen huszonhárom ember ellen indult eljárás, közülük kilencen vannak előzetes letartóztatásban.
Az érintettek között van a PTE gazdasági főigazgatója, informatikai igazgatója, s az egyetem három, informatikai termékekkel, irodaszerekkel foglalkozó beszállító cégének több képviselője is.
Az MTI a gyanúsítottak védőitől korábban úgy értesült, hogy az NNI feltételezései szerint az egyetemi alkalmazottak - különböző beszerzések során - pénzért jogtalan előnyhöz juttattak három vállalkozást. Az ezzel kapcsolatos gyanút titkos információszerzés tette megalapozottá.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


