Zsarolás miatt hallgattak ki egy zsarut
Nem ijedt meg, szólt a rendőröknek - Egyik zsaroló is az lehetett
Kihallgatott gyanúsítottként a Budapesti Nyomozó Ügyészség három embert, köztük egy, a fővárosban szolgáló rendőrt zsarolás bűntettének kísérlete miatt.
2010.11.13 13:20MTI
A Budapesti Nyomozó Ügyészség gyanúsítottként hallgatott ki három embert, köztük egy, a fővárosban szolgáló rendőrt zsarolás bűntettének kísérlete miatt - közölte a Fővárosi Főügyészség szombaton az MTI-vel.
Skoda Gabriella, a főügyészség szóvivője közleményében arról tájékoztatott, hogy az eddigi adatok szerint november 10-én a gyanúsítottak közreműködtek abban, hogy a későbbi sértett kábító hatású, de kábítószernek nem minősülő anyagot adjon el valakinek, aki azonban az anyag árát nem fizetette ki.
Mivel így az elkövetők sem kaptak pénzt, a "tartozást" az eladótól akarták beszedni, ezért az autójukba ültették, igazolványát elvették, és megfenyegették.
A sértett a másnapi határidőre sem tudta a kért összeget átadni, viszont időközben értesítette a rendőrséget, akik elfogták a zsarolókat. A gyanúsítás ellen az elkövetőek nem éltek panasszal; a nyomozó ügyészség kezdeményezi előzetes letartóztatásukat.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


