Horogkereszt és gyújtogatás
"Így járnak a véresszájú komcsik, Kolompár kutyái" - gyalázkodó felírat a kiégett házon
Kiégett egy lakóház és a hozzá tartozó garázs szombatra virradóra a Szolnok megyei Tiszaroffon, személyi sérülés nem történt - közölte az MTI-vel Dobson Tibor, a katasztrófavédelem szóvivője. A ház falára ismeretlenek horogkeresztet rajzoltak. A ház tulajdonosa azt mondta a távirati irodának, hogy gyújtogatás történt.
2008.03.01 16:39MTIKolompár Orbán, az Országos Cigány Önkormányzat (OCÖ) elnöke a távirati irodát arról tájékoztatta, hogy a ház a szomszédos Kunmadaras kisebbségi önkormányzata egyik képviselőjéé. (Az elnök ezzel pontosította korábbi közlését, miszerint a károsult a helyi cigány kisebbségi önkormányzat képviselője.) A Jász-Nagykun-Szolnok megyei település egyik utcájában egy 13x6 méteres lakóépület és a hozzátartozó garázs tetőszerkezete teljesen kiégett, a lángokat a kiérkező tűzoltók oltották el - mondta el az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője.
A rendőrség és a tűzoltóság közösen vizsgálja a tűz keletkezésének körülményeit. Kolompár Orbán, az OCÖ elnöke azt mondta, helybéliek telefonon értesítették arról, hogy a kiégett ház egy cigány kisebbségi önkormányzat képviselőjéé, akit korábban ismeretlenek telefonon is megfenyegettek. Az OCÖ elnöke szerint "szélsőségesek akciójáról van szó", mert - mint mondta -, a ház falára "gyalázkodó feliratokat" is írtak.
Kamarás Zsolt, Tiszaroff polgármestere a távirati irodának elmondta, az épület falára egy horogkeresztet rajzoltak, valamint a következő feliratot írták: "így járnak a véresszájú komcsik, Kolompár kutyái". A település vezetője erre utalva megjegyezte: Tiszaroffon nem a Kolompár Orbán vezette magyarországi Cigányszervezetek Fóruma, hanem (a Farkas Flórián fideszes országgyűlési képviselő vezette) Lungo Drom képviselői alkotják a helyi kisebbségi önkormányzatot.
A polgármester arra hívta fel a figyelmet, hogy Tiszaroffon teljes békességben, példaértékű együttműködésben élnek a kisebbségekkel, és nem is volt semmilyen konfliktusuk, így a történtek nem magyarázhatók helyi ellentétekkel. Botos Ernő, a kiégett ház tulajdonosa, a kunmadarasi cigány önkormányzat képviselője azt közölte az MTI-vel, hogy házát felgyújtották, falára pedig gyalázkodó feliratokat festettek
Mint elmondta, szombat hajnali fél négykor zajt hallott, majd füstöt érzett, és az udvarra kilépve vette észre, hogy ég a családi házuk teteje. Hozzátette, a lakásban nem tartózkodott senki, mivel ő és felesége az ugyanazon az udvaron lévő nyári konyhában aludt. A családi ház teljesen kiégett, a bútorok használhatatlanná váltak - tette hozzá.
A rendőrség jelenleg is a helyszínen vizsgálódik, tanúkat hallgat ki - közölte. Botos Ernő a 2006-os kisebbségi önkormányzati választásokon a Magyarországi Cigányok Demokratikus Szövetsége (MCDSZ) színeiben szerzett mandátumot. Náday Gyula, a szervezet elnöke az MTI-nek azt mondta, Botos Ernő képviselői megbízatása mellett az MCDSZ alelnöke is.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:36 Orosz hírszerzés: ukrán-brit provokáció készül a Balti-tengeren
- 18:13 A legsúlyosabb büntetéssel sújthatják a minnesotai gyilkosságok elkövetőjét
- 16:10 Elfogyhatnak Izrael légvédelmi rakétái
- 14:43 NAÜ - Nincs bizonyíték arra, hogy Irán atombombán dolgozna
- 12:33 Tömegsír egy apácák által működtetett anyaotthonnál - közel 800 gyermek holttestét rejtheti egy szennyvíztározó
- 10:04 Újraélesztettek egy két hónapos csecsemőt Fejér vármegyében
- 8:41 Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06