A hetedrendű vádlott bocsánatot kért
Olaszliszkai emberölés: "Magyarország szégyenei vagyunk"
"Magyarország szégyenei vagyunk" - mondta az olaszliszkai gyilkosság tárgyalásán az utolsó szó jogán J. Gusztáv hetedrendű vádlott pénteken, a Debreceni Ítélőtáblán.
2009.10.30 16:16MTIA vádlott arra kérte Helmeczy Lászlót, a sértett jogi képviselőjét, hogy tolmácsolja részvétüket Szögi László családjának, s bocsánatot kért tőlük és "egész Magyarországtól". A fiatalkorú Sz. Gergő Roland negyedrendű vádlott már az előző tárgyalási napon bocsánatot kért tettükért, a többi vádlott azonban ezt az utolsó szó jogán sem tette meg.
A védők és a vádlottak felmentésüket, illetve a büntetési tétel enyhítését kérték, míg az ügyész és a sértett jogi képviselője a felnőtt korú vádlottak esetében az elsőfokú ítélet súlyosbítását, négy esetben életfogytig tartó szabadságvesztés kiszabását indítványozta. Balla Lajos tanácsvezető bíró az egyhetes tárgyalássorozatot berekesztette, és bejelentette, hogy ítélethirdetésre november 13-án kerül sor.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06