Állatkínzás
Kegyetlen állatkínzás: 25 kiskutyát zsúfoltak az autójukba a csempészek
A csempészek ellen minősített állatkínzás miatt vádat emeltek, hét kutya elpusztult, többen maradandó sérülést szenvedtek.
2018.05.23 13:28ma.huKét olasz férfi 25 francia buldog fajtájú kutyát, köztük néhány hetes kölyköket vásárolt engedély nélküli tenyésztőktől, hogy Magyarországról elszállítva Olaszországban árusítsa őket - írja a 24.hu.
Az állatokat, amelyek állategészségügyi kiskönyvvel és egyedi jelöléssel nem rendelkeztek, ivóvíz és élelem nélkül, összezsúfolva szállították. Az összezsúfoltan elhelyezett kölyköknél fennállt a kiszáradás és az oxigénhiányos állapot veszélye.
A 25 kölyökkutyából a gondos orvosi ellátás ellenére hét elpusztult, az életben maradtak közül is több szenvedett egészségkárosodást és szorult több hétig tartó folyamatos állatorvosi kezelésre.
A rendőrség a járművet a magyar-szlovén határ előtt feltartóztatta, a kiskutyákat lefoglalta.
Police.hu
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:27 Megható mentés Révfülöpön: a tűzoltók egy csatornából hozták vissza a cicát
- 20:48 Lángba borult egy B-52-es Kaliforniában: a fedélzeten tartózkodó mind a nyolc ember életét vesztette
- 16:59 Önmérsékletre szólította fel az ENSZ főtitkára Izraelt és a Hezbollahot
- 16:43 Vizsgálatot indított a fogyasztóvédelem az forrólevegős sütők ellenőrzésére
- 12:57 Egy héten belül négy gyermek került kórházba nyelőcsőbe szorult gombelem miatt
- 10:46 Lannert Judit: megszűnik az NKE-n a pedagógusképzés
- 8:00 ORFK: egyhetes ellenőrzés indul az ország útjain 24 órás drogmarathon akcióval
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


