Tender
Megszüntette a rendőrség a nyomozást a békéscsabai Joghatás Kft. ellen
A feljelentés előtt egy közbeszerzési szakértő megállapította, hogy tizenhat esetben figyelmen kívül hagyták a közbeszerzésre vonatkozó törvényi előírásokat. Problémákat tártak fel a jogi vizsgálatra kirendelt ügyvéd szakértők is.
2016.12.30 05:30MTIMegszüntette a nyomozást a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság a békéscsabai Joghatás Kft. ellen, a hűtlen kezelés bűntette miatt indult büntetőeljárás lezárult - válaszolta a rendőrség csütörtökön az MTI megkeresésére.
A feljelentést tavaly november végén tette csalás, hűtlen és hanyag kezelés, zugírászat és a számviteli fegyelem megsértése miatt ismeretlen tettes ellen Békéscsaba jegyzője a közgyűlés felhatalmazása alapján.
Miklós Attila (MSZP) önkormányzati képviselő, a békéscsabai MSZP-szervezet elnöke az MTI-nek elmondta: a zugírászat ügyében még vizsgálódik az ügyészség.
A békéscsabai közgyűlés becslése szerint a Békéscsaba és Térsége Többcélú Önkormányzati Kistérségi Társulás 2011 és 2014 között kötött szerződései és kifizetései által okozott kár mintegy 160 millió forint.
A feljelentés előtt egy közbeszerzési szakértő megállapította, hogy tizenhat esetben figyelmen kívül hagyták a közbeszerzésre vonatkozó törvényi előírásokat. Problémákat tártak fel a jogi vizsgálatra kirendelt ügyvéd szakértők is.
A szerződések egyikét 2012 decemberében az egy évvel korábban alapított Joghatás Kft.-vel kötötte a társulás, a cégnek az Életfa Szociális Szolgáltató Központ által működtetett idősotthonnak kellett étkeztetéssel kapcsolatos tanácsokat adnia havi 1,1 millió forintért.
Miklós Attila szerint a Joghatás Kft.-nek összesen 116 millió forintot fizettek ki, a szerződéskötést a társulási tanács korábbi elnöke, Vantara Gyula (Fidesz-KDNP) volt polgármester, jelenlegi fideszes országgyűlési képviselő tette lehetővé.
Szarvas Péter (független) polgármester tavaly nyáron határozott a szavai szerint közízlést sértő szerződések megszüntetéséről.
Miklós Attila elmondta, véleménye szerint az önkormányzat nem merítette ki a jogi lehetőségeket a helyhatóságot ért kár behajtása érdekében, ezért a januári jogi, ügyrendi és ellenőrzési bizottsági ülésen ismét foglalkozni fognak a témával.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:10 Gulyás Gergely lemond a Fidesz frakcióvezetői posztjáról
- 12:39 Napszemüvegben álltak ki miniszterük mellett - közös üzenetet küldött a TISZA frakciója
- 10:49 Magyar Péter súlyos vádakat fogalmazott meg: Tudjuk, mire készül a bukott állampárt
- 8:13 Kérdésessé vált az augusztus 20-i ünnepség szervezése, petíció indult a tűzijáték ellen
- 6:08 Ábrahám Róbert durva, személyeskedő kijelentéseket tett a TISZA-kormány több tagjáról
- 11:02 Égő emberi fáklya a vonat tetején Budafok-Hároson - brutális baleset
- 10:04 Vérfürdő egy torontói fesztiválon - több halottja van a lövöldözésnek
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


