50.500 Ft
Jogerősen is húsz évet kapott a nagybajomi kalapácsos gyilkos
Helybenhagyta a Pécsi Ítélőtábla pénteken annak a nőnek az első fokon kiszabott húsz év fegyházbüntetését, aki másfél éve kalapáccsal agyonverte élettársa lánytestvérét a Somogy megyei Nagybajomban.
2015.03.06 22:30MTIA 24 éves Mencseli Krisztina három hónappal a gyilkosság előtt ismerkedett meg és költözött össze élettársával, de zavarta, hogy a párja tartja el. Ezért elhatározta, hogy élettársa testvérétől szerez pénzt.
A vádlott 2013. november 13-án támadt rá párja 23 éves lánytestvérére, aki már lefeküdt aludni. Kalapáccsal olyan erővel sújtott le rá, hogy áldozata szinte azonnal belehalt sérüléseibe, majd a holttestet az ágyneműtartóba rejtette.
A gyilkos a nő pénztárcájából ötszáz forintot vett el, bankkártyájával pedig további ötvenezer forinthoz jutott.
A vádlott az áldozat szüleinek azt hazudta, hogy lányuk elköltözött otthonról, ne is keressék, még a szobájába se menjenek be. A holttestet ennek ellenére még aznap megtalálta a sértett édesanyja.
A táblabíróság Krémer László vezette büntetőtanácsa megalapozottnak találta az ügyben korábban eljáró Kaposvári Törvényszék határozatát, és a nőt nyereségvágyból, védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölésben mondta ki bűnösnek jogerős ítéletében.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:22 Saját életét is kockára tette a magyar erdész, hogy megállítsa a tüzet
- 20:20 Második világháborús MG-42 géppuskát emeltek ki a Dunából - a rendőrség lefoglalta
- 18:19 A Miniszterelnökség felmondta a Lounge Eventtel kötött keretszerződését
- 16:21 Megérkezett az eső a Duna vízgyűjtőjére
- 14:26 Újabb két gyanúsítottat fogtak el a 600 milliós ingatlanmaffia ügyében
- 12:56 Vizes Eb - Megvan az első magyar arany, a nyíltvízi úszó Betlehem Dávid nyerte a kieséses versenyt
- 11:15 Magyar Péter: Tízéves mélypontra csökkent az infláció
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


