Természetkárosítás
Psittacus erithacust csempészett volna át a határon - nem jött össze
Száznál több élő jákópapagájt (Psittacus erithacus) akart Olaszországba szállítani megfelelő engedélyek nélkül egy bolgár férfi, a kiszombori határátkelőhelyen tartóztatták föl.
2014.12.08 09:59MTI
Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, Szenti Szabolcs közölte: a 48 éves bolgár állampolgár kisteherautóval jelentkezett belépésre Kiszombornál vasárnap. A rendőrök a jármű rakterében hét fadobozban 114 élő jákópapagájt találtak. Az állatok a Washintoni Egyezmény hatálya alá tartoznak, szállításukhoz exportengedélyre lett volna szükség, amivel a sofőr nem rendelkezett.
A bolgár férfi Olaszországba vitte volna a madarakat, amelyek értéke meghaladja a 11 millió forintot. A papagájokat a rendőrök a Szegedi Vadaspark karanténállomásán helyezték el.
A bolgár sofőr ellen természetkárosítás megalapozott gyanúja miatt indult büntetőeljárás.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:00 Washington légicsapást mért Iránra - amit eddig tudni lehet
- 12:52 Irán nemzetközi jogsértéssel vádolja az Egyesült Államokat
- 10:50 Netanjahu üdvözölte az Egyesült Államok iráni légicsapásait: Történelmi fordulópont
- 8:02 Az amerikai légierő sikeres csapást mért Iránra
- 6:16 Baleset a budaörsi repülőnapon: nézőkre dőlt egy LED-fal, hárman kórházba kerültek
- 22:43 Ezrek ünnepelték Stonehenge ősi köveinél a nyári napfordulót
- 20:07 Gyönyörű baleset - ütközés után beindult a tüzijáték-rakomány a kamionban - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06