Határtalan drogkereskedők
Évekre bevarrták a dílereket
Jogerősen 2 év 6 hónap és 11 év közötti szabadságvesztéssel sújtott a Fővárosi Ítélőtábla csütörtökön öt férfit, aki különböző típusú kábítószerekkel kereskedett Németországban és Magyarországon.
2014.10.02 16:24MTI
A Szegedi Ítélőtábla - az ügyben kirendelésre eljáró - bírái az első-, a másod- és a harmadrendű vádlottról kimondták, hogy a bűncselekményeket bűnszervezetben követték el, így nem bocsáthatók feltételes szabadságra. Az ő büntetésük 11 év, 8 év 6 hónap és 6 év fegyház.
Az ügy elsőrendű vádlottja, egy most 35 éves budapesti férfi 2009 elejétől kábítószert kezdett csempészni Németországba, és egy bérelt bonni lakásban részt vett a nagy tételben beszerzett drog hígításában, adagolásában, csomagolásában és továbbértékesítésében is. A vádlott később Magyarországon ingatlant vásárolt, és ott az ügyletekbe bevont két másik férfival együtt részt vett a beérkező kábítószer átvételében, szállításában és adagolásában.
A három vádlott együttműködése idején - 2010 első felében - három szállítmány, több kilónyi amfetamin és hasis érkezett Magyarországra. A negyedik szállítmányt, csaknem 30 kiló nagy tisztaságú amfetamint az elsőrendű vádlott Hollandiában vásárolta meg, Bonnban elrejtették az autójában, de a drogot április 24-én Bajorországban a rendőrök egy ellenőrzés során megtalálták.
A rendőri intézkedéssel egy időben a magyar és a német hatóságok házkutatást tartottak a vádlottaknál, és több kilónyi drogot foglaltak le náluk.
A negyed- és ötödrendű vádlott terjesztőként vett részt a bűncselekményekben, őket 2 év 6 hónap és 2 év 9 hónap börtönre ítélték.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:30 Becsapódott egy jemeni rakéta a Ben Gurion repülőtér közelében
- 22:27 Közel kétszáz szurkolót vett őrizetbe a rendőrség Horvátországban
- 20:25 Izrael nagyszabású gázai hadműveletre készül tartalékosok tömeges mozgósításával
- 18:23 Franciaországban a rendőrök kiszabadítottak egy férfit, akit két nappal korábban elraboltak
- 16:55 Törölte napi több tucat járatát a United légitársaság New York egyik meghatározó repülőterén
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06