Belvízelvezető csatornába borult a gépjármű
Felborult egy veszélyes anyagokat szállító kamion Gyomaendrődnél
Egyelőre félpályán, megindult a forgalom Gyomaendrőd térségében, a 46-os számú főútvonalon, ahol csütörtök délelőtt egy veszélyes anyagokat szállító kamion borult az árokba - közölte a Békés megyei katasztrófavédelem munkatársa az MTI-vel.
2008.07.24 17:56MTIAz útmenti belvízelvezető csatornába borult gépjármű rakományát a nap folyamán átpakolták egy másik teherautóba, a rendőrség négy óra után feloldotta a teljes útzárat - mondta el Matuska Zoltán. Kelemen Béla, a debreceni székhelyű zöldhatóság vezetője azt közölte az MTI-vel, hogy a teherautó rakománya zömében lúgos kémhatású mosószer volt, de ezen kívül szállított gyúlékony anyagokat és alkoholt is. A belvízelvezető csatornában homokzsákokkal akadályozták meg, hogy az elszennyeződött víz továbbfolyjon.
A szállítmányozó cég időközben megbízott a kármentesítéssel egy környezeti károk elhárításával foglalkozó gyulai székhelyű céget, így reményei szerint rövid időn belül felszámolják a baleset következményeit. Zömében szódabikarbóna került a vízbe, ami nagy mennyiségben ugyan káros anyag, de maradandóan nem károsítja a környezetet. Attól függően, hogy mennyi földet, illetve vizet kell a csatornából eltávolítani, százezer és egymillió forint között lehet az elhárítás költsége a zöldhatóság vezetője szerint.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:16 Nagy erőkkel keresik a szomjazó gólyát megmentő Árpádot
- 6:48 Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
- 20:46 Kenyában bezzeg minden zöldebb
- 18:37 Második világháborús német katonai motorkerékpár bukkant elő a Dunából
- 16:12 A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy jövő kedden legyen az államfőválasztás
- 14:02 Szomjazó gólyának adott inni egy férfi Tiszakécskénél - megható pillanatot rögzített a kamera
- 12:56 Megható felvétel: elpusztult borját vitte magával egy delfinanya
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


