Majd a MÉH-telepre vitetette
Feldaraboltatott egy szobrot Csertő polgármestere
Közmunkásokkal feldaraboltatott, majd a MÉH-telepre vitetett egy köztéri szobrot a Baranya megyei Csertőn a község független polgármestere a közelmúltban.
2013.02.21 10:24MTIPatkó Béláné azt mondta: azért vitette el Rétfalvi Sándor Munkácsy-díjas képzőművész Fiú mozdonnyal című, másfél méter magas bronz alkotását, mert a művet korábban megrongálták és nem akarta, hogy újabb részei kerüljenek illetéktelen kezekbe.
Rétfalvi Sándor az eset kapcsán feljelentést tett a rendőrségen. Vitték már el illetéktelenek közterületen álló művemet, olyan azonban nem fordult elő, hogy ez polgármester közreműködésével történjen - idézte az Új Dunántúli Napló az alkotót.
A művész hozzátette, úgy informálták, hogy a bronzhulladék 50 ezer forintot ért, de ő a szobor értékét 16 millió forintban határozta meg rendőrségi beadványában, tekintettel arra is, hogy azt életműve igen jelentős darabjának tartja.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06