Elsülhetett volna a kenyér
Fegyveres cipó utazott a buszon
Cipóba sütött lőfegyvereket foglaltak le a pénzügyőrök és a rendőrök egy autóbuszban Röszkén tegnap este.
2012.02.16 09:24ma.huA Pristinából Dortmundba tartó járat tegnap este jelentkezett belépésre a Röszke Autópálya-határátkelőhelyen. Az ellenőrzést végző pénzügyőrök a hátsó üléssornál egy alufóliába csomagolt lőfegyvert találtak, majd a Szegedi Határrendészeti Kirendeltség kutyavezetője kutyájával további kettő lőfegyverre bukkant az üléssorok között.
A jármű tételes vizsgálata során a rendőrök megnézték az utasok csomagjait is. Ennek során egy cipóban további négy lőfegyvert foglaltak le a nyomozók. A helyszínen elvégzett szakértői vizsgálat megállapította, hogy a fegyverek éles lőfegyvernek minősülnek, azokat gázpisztolyból alakították át.
A Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya a busz egyik utasa, egy 46 éves koszovói állampolgár ellen visszaélés lőfegyverrel bűntett megalapozott gyanúja miatt indított büntetőeljárást őrizetbe vétele mellett. Az ügy érdekessége, hogy ugyanarról járatról van szó, amiből az elmúlt héten a kábítószer előkerült.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:36 Orosz hírszerzés: ukrán-brit provokáció készül a Balti-tengeren
- 18:13 A legsúlyosabb büntetéssel sújthatják a minnesotai gyilkosságok elkövetőjét
- 16:10 Elfogyhatnak Izrael légvédelmi rakétái
- 14:43 NAÜ - Nincs bizonyíték arra, hogy Irán atombombán dolgozna
- 12:33 Tömegsír egy apácák által működtetett anyaotthonnál - közel 800 gyermek holttestét rejtheti egy szennyvíztározó
- 10:04 Újraélesztettek egy két hónapos csecsemőt Fejér vármegyében
- 8:41 Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06