Súlyos agysérülést szenvedett a belga gyermek

Bábolnai tragédia: meghalt a kisfiú

Oláh Attila, a győri Petz Aladár Megyei Oktató Kórház orvos-igazgatója közölte: szerda reggel meghalt a Bábolna mellett a múlt szombat éjjel történt balesetben súlyos agysérülést szenvedett belga kisfiú.

2011.07.13 10:08MTI

A szakember hétfőn azt mondta, hogy "valószínűleg visszafordíthatatlan" a hétéves kisfiú állapota.
   
Győrben ápolják a fiú hároméves húgát is, akin Oláh Attila közlése szerint ugyan még további műtéteket kell végrehajtani, de a gyereket várhatóan napokon belül felébreszthetik, illetve levehetik a lélegeztető gépről. Információk szerint a kislánynak felkar-, lép- és mellkasi sérülése, valamint sorozatos bordatörése van.
   
A család az M1-es autópálya 88-as kilométerszelvényében, Bábolnánál szenvedett balesetet. A belga rendszámú személyautó Budapest felé haladt, amikor ismeretlen okból a szalagkorlátnak sodródott, az megdobta, a jármű átrepült a korláton, és az autópálya határ felé vezető oldalán egy kamionnak ütközött.

Az autót vezető 28 éves nő és a mellette ülő 71 éves nő meghalt, a hátul ülő férfi és három gyermek megsérült; valamennyien belga állampolgárok.
   
A balesetben megsérült harmadik gyermeket a fővárosi Heim Pál Gyermekkórház intenzív osztályán ápolják, állapota továbbra is stabil - közölte a kórház. Az ötéves kislányt a napokban levehetik a lélegeztető gépről.
   
A gyermekek édesapja, egy 33 éves belga férfi súlyos, életveszélyes állapotban fekszik a tatabányai Szent Borbála Kórházban. Fain András, a kórház orvos-igazgatója hétfőn azt mondta: a férfit hasi sérülései miatt megoperálták és jelenleg az intenzív osztályon ápolják.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.