Kellemetlen hiba a német banknál
Programhiba miatt 20 millió bankkártya használhatatlan
Programhiba miatt az év eleje óta nem, vagy csak alig lehet használni több mint 20 millió bankkártyát Németországban.
2010.01.06 17:53MTIA Német Takarékszövetkezeti Szövetség (DSGV) keddi közleménye szerint korlátozottan használható 20 millió EC - korábbi nevén Eurocheque - rendszerű kártya, és a tranzakciókat lebonyolító szoftver hibája miatt 3,5 millió hitelkártyával is fizetési gondok adódhatnak.
A probléma oka az, hogy a program nem tudja feldolgozni a 2010-es évszámot. A meghibásodás nem jelent biztonsági kockázatot - közölte a szervezet. A szövetség tagjai által üzemeltetett közel 26 ezer németországi bankautomata szolgáltatásait már igénybe tudják venni a kártyatulajdonosok, de továbbra sem lehet a kártyákkal fizetni valamennyi üzletben, vendéglőben és egyéb elfogadó helyeken.
A közlemény szerint csütörtöktől már az érintett bankkártyák 85 százalékát lehet majd használni, jövő hétfőig pedig teljes mértékben helyreáll a rend.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:33 Tömegsír egy apácák által működtetett anyaotthonnál - közel 800 gyermek holttestét rejtheti egy szennyvíztározó
- 10:04 Újraélesztettek egy két hónapos csecsemőt Fejér vármegyében
- 8:41 Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra - videó
- 6:40 Az EU továbbra sem ismeri el a Krím és Szevasztopol orosz annektálását
- 22:38 Ukrán légierő: többen meghaltak és megsebesültek az éjjeli légitámadásban
- 20:37 Az autóbuszokon letölthető, ingyenes digitális könyvekkel népszerűsíti az olvasást a madridi önkormányzat
- 18:27 Többen meghaltak és több mint százan megsebesültek az éjszakai iráni rakétatámadásokban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06