Extra védelem vállalaton kívül is
A HP új adatvisszaállítási megoldása
A HP által bemutatott adatmentési és visszaállítási megoldásával a vállalatok akár a céges hálózaton kívül is védhetik az asztali és noteszgépek helyi merevlemezén tárolt növekvő mennyiségű információt.
2009.11.24 13:00ma.huA HP Data Protector Notebook Extension az offline módban dolgozó és mobil munkatársak adatainak megóvásával csökkenti a produktív munkavégzés és a technológia költségeit, valamint a jogi és megfelelési kockázatokat.
Ágazati szakértők szerint jelenleg a munkaerő 25 százaléka tekinthető mobilnak, a noteszgépeladások volumene pedig most először lépte túl az asztali gépekét. Ráadásul a felhasználók egyre gyakrabban tárolnak fontos vállalati információkat a hálózaton kívül – egy átlagos PC merevlemeze több mint 4000 üzleti fájlt tartalmaz. A szervezetek számára óriási üzleti kockázatot jelent, ha ezek a kritikus adatok merevlemezhiba vagy véletlen fájltörlés következtében elvesznek. Egy globális viszonylatban átlagos méretű, 5000 felhasználós vállalatnál az adatvesztés költsége éves szinten a 400 ezer dollárt is elérheti.
A HP Data Protector Notebook Extension erre a kihívásra reagálva úgy terjeszti ki a mentési szabályokat, hogy a helyben tárolt adatok védelme mindig biztosítva legyen– még akkor is, ha a felhasználó a hálózaton kívül dolgozik. A fájlok megváltoztatásakor, létrehozásakor vagy fogadásakor a felhasználó azonnal rögzítheti az adatokat, és biztonsági másolatot készíthet róluk. Az adatok átmenetileg a gép helyi adattárában kapnak helyet, és később innen kerülnek át a teljes körű mentési és helyreállítási képességeket nyújtó, hálózati adattárba.
A megoldás által biztosított folyamatos fájlvédelem mindenkor átláthatóan és automatikusan megóvja a helyben létrehozott adatokat – ezzel csökkentve a technológiai költségeket, és fokozva a dolgozói produktivitást. A felhasználó így helpdesk-hívás – tehát a technológiai erőforrások pazarlása – nélkül állíthatja helyre saját fájljait.
A HP Data Protector Notebook Extension deduplikációs, adattitkosítási és tömörítési technológiával az ügyfelek nemcsak a sávszélesség kihasználásának hatékonyságát növelhetik, hanem információikat is hatásosabban védhetik.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


