40 futurisztikus projekt!
Új technológiák az Intel műhelyéből
Az Intel Corporation évente egyszer megrendezett 'Research@Intel' napján a résztvevők közel 40 futurisztikus projektbe és koncepcióba nyerhettek bepillantást, olyan területeken, mint például az eco-technológia, 3D internet, vállalati IT, érv-ellenérv keresés.
2009.06.20 08:58ictpressRattner, aki egyben az Intel Labs alelnöke és vezérigazgatója vázolta az Intel kutatásainak legfrissebb változásait, ütemtervét és prioritásait. Az Intel Labs névre hallgató új szervezet is a vállalat fő növekedési területeivel - mobilitás, vizuális számítástechnika, rendszerchip dizájn - összhangban végzi kutatásait. Az eseményen számos kutatási eredményt mutattak be az említett területekről.
A Power Management (PPM) egy olyan kutatás, amely az Atom processzorcsalád mobil internetes eszközöket célzó, "Moorstown" kódnevű leendő tagja mögött álló innovatív energiagazdálkodási technológiákra vonatkozik. A kutatás segített a mai Atom alapú platformokhoz képest ötvened részre csökkenteni a platformban megjelenő meddő teljesítményt, ami sokkal hosszabb akkumulátor időt eredményez. A technológia várhatóan az összes Intel termékbe beépül majd, egészen a MID-ektől a nagy teljesítményű szerverekig.
Az érv-ellenérv kereső az Intel Labs egyik friss kutatási projektje, mely az internetezőket átsegíti az egymásnak ellentmondó információk aknamezején. Mialatt a felhasználó egy online hírt, blogot olvas, vagy egy internetes oldalt néz, a speciális kereső szöveg töredékeket automatikusan kiemel, ha arról máshol ellentmondásos információt talál. A kiemelt szövegrészletre kattintva, mint például "a napi egy pohár bor egészséges", egy ábrát kapunk az adott téma megerősítésének és cáfolásának forrásaival. Minden egyes állítást és bizonyítékot a Wikipédia működéséhez hasonlóan a felhasználók generálnak és egy központi online elérésen keresztül frissítik, melyben bárki részt vehet.
Ahogyan az Intel jövőbeni chipjei néhány magtól a sokmagos felépítésig terjedhetnek, az Intel Labs kutatói úgy hiszik, hogy a párhuzamos számítástechnika tömeges elterjedése egy olyan internetet eredményez, mely 3D-grafikában gazdag, és sokkal kevésbé függ a szöveges tartalomtól. A Mozilla szintén lát fantáziát a 3D internetben, és különféle médiacégekkel, és számítógépgyártókkal megalapították a Khronos csoportot, hogy felállítsák az új terület ipari szabványait.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:50 Trump 100%-os vámot vet ki a külföldi filmekre
- 20:31 Földrengéssorozat rázta meg Nyugat-Texast
- 18:25 Lemond parlamenti mandátumáról Orosz Anna, a Momentum képviselője
- 16:21 Változékony, gyakran csapadékos idő várható a héten
- 14:20 Boeing-karbantartási hiba miatt járatokat töröl a KLM
- 12:19 Donald Trump: eljöhet az az idő, amikor az Egyesült Államok felhagy a közvetítéssel
- 10:18 Pápaválasztás - Szerdán kezdődik a konklávé
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06